صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۳ دلو ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اعلامیه مطبوعاتی

اعلامیه مطبوعاتی

همکاری اقتصادی و تجارتی میان قزاقستان و افغانستان روز تا روز رشد و تقویت میابد. انجمن های تجارتی دو کشور روابط موجود شانرا توسعه میدهند و تماس های جدید را در بخش های جدید برقرار مینمایند.
افغانستان کشوری است که اقتصاد آن در حال رشد است، دورنمای خوب تقویت و توسعه همکاری های دوجانبه در عرصه های زیربنا، زراعت، انرژی، آموزش و فرهنگ وجود دارد.
قزاقستان عرضه کننده مهم محصولات زراعتی مانند آرد، گندم، دانه های کتان و غیره به افغانستان است.
افغانستان میوه جات خشک مانند انجیر، کشمش، پسته وغیره، همچنان میوه های تازه را می‌تواند به قزاقستان صادر کند.
با توجه به مراتب فوق، به اطلاع رسانیده می‌شود که قرار است بتاریخ 25-26 جون سال روان در هوتل کابل ستار شهر کابل، بمنظور رشد همکاری های دوجانبه برنامه (ماموریت) رسمی تجارتی و اقتصادی برگزار گردد.
تنظیم کننده این برنامه اتاق تجارت خارجی قزاقستان، اتاق ملی تاجران جمهوری قزاقستان «اتامیکین»، وزارت صنعت و توسعه زیربنای جمهوری قزاقستان، سفارت جمهوری قزاقستان در جمهوری اسلامی افغانستان، سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در جمهوری قزاقستان و اتاق تجارت و صنایع افغانستان می‌باشند.
هدف این برنامه – توسعه روابط تجارتی میان تاجران افغانستان و قزاقستان، همچنان برقراری روابط نزدیک کاری میان دو کشور است.
از طرف قزاقستان در این برنامه، تولید کنندگان بزرگ این کشور اشتراک خواهند ورزید. این یک فرصت عالی برای برقراری تماس‌ها و  معرفی محصولات قزاقستانی و افغانی خواهد بود.
از تمام تاجران افغانی که علاقمند برقراری روابط تجارتی با تاجران قزاقستانی هستند، خواهشمندیم تا در این برنامه فعالانه اشتراک ورزند.