صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۷ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سرگروه یک باند جنایتکار در کابل دستگیر شد

 سرگروه یک باند جنایتکار در کابل دستگیر شد

وزارت امور داخله اعلام کرده است که نبی کوهبندی، سرکرده یک گروه جنایتکار، در یک درگیری با نیروهای پولیس مبارزه با تروریزم، در کابل زخمی و توسط پولیس دستگیر شد.
این وزارت روز شنبه 25 جوزا با نشر خبرنامهای نوشته است که نبی کوهبندی، از جنایتکاران خطرناک و فراری بود که بخشی از جرایم جنایی در مربوطات حوزه نهم کابل، توسط وی و افرادش سازماندهی میشد.
در خبرنامه نوشته شده که این جنایتکار، در مربوطات حوزه نهم امنیتی کابل، با نیروهای پولیس به درگیری پرداخت و پس از زخمی شدن، توسط پولیس دستگیر شد.
وزارت امور داخله میگوید که کوهبندی، مسئولیت یک گروه ده نفری افراد مسلح تبهکار را در کابل بر عهده داشت و در قضایایی دزدی، راهزنی، چپاول و اخلال امن و نظم عامه در مربوطات حوزه نهم کابل، نقش کلیدی را بازی میکرد.
نیروهای امنیتی کشور طی چند ماه اخیر، دهها باند و گروه دزدان مسلح را در نقاط مختلف شهر کابل دستگیر و یا کشته است. اما با وجود این، کماکان شهروندان از وجود ناامنی شکایت دارند.
چندی پیش شماری از شهروندان کابلی، با راه اندازی یک کارزار/کمپاین انترنتی با هشتگ امنیت ما کجاست؟ نسبت به افزایش ناامنی شکایت داشتند. محسن سیفی، استاد دانشگاه کابل، در پی این ناامنیها در صفحه فیسبوکش نوشته است که فروشندهای در نزدیکی خانهاش لبنیات میفروخت، عصر یک روز مورد حمله دزدان قرار میگیرد و علاوه بر سرقت اموال این فرد، او را نیز به شدت زخمی میکند.
شماری از شهروندان با گلایه از مسئولان حوزههای امنیتی شهر کابل، میگویند که وقتی با چنین رویدادی مواجه شدهاند، پولیس با کمال بیمیلی پاسخ داده و گفته است اگر دستگیر شد، خبرت میکنیم.
دستگیری فردی به اتهام همکاری با طالبان در کابل
وزارت امور داخله همچنین با نشر خبرنامهای جداگانه نوشته است که منسوبان قطعات خاص پولیس، در پی یک رشته علمیات یک فرد را که با گروه طالبان همکاری میکرده دستگیر کرده است.
به نقل از خبرنامه، این فرد از محدوده چهلستون مربوط حوزه هفتم شهر کابل دستگیر شده است. پولیس جزئیات بیشتری در مورد نحوه همکاری و هویت مظنون ارائه نکرده است.
پیش از این وزارت امور داخله حاجی دلاور را، که خود را مشاور مقام مشرانوجرگه معرفی کرده بود، به اتهام همکاری با گروههای تروریستی دستگیر کرد. از نزد وی، مقداری اسلحه، مهمات و پلیت دولتی موتر کشف و ضبط شد. حاجی دلاور اما این اتهام را نمیپذیرد و میگوید که او قربانی یک دسیسه شده است.