صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۳ عقرب ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فینال جام قهرمانی فوتسال زیر 20 سال آسیا؛ افغانستان امروز به مصاف جاپان می‌رود

 فینال جام قهرمانی فوتسال زیر 20 سال آسیا؛   افغانستان امروز به مصاف  جاپان می‌رود

تیم ملی فوتسال زیر 20 سال کشور در باز فینال جام قهرمانی فوتسال زیر 20 سال آسیا، امروز (شنبه، اول سرطان) به مصاف تیم ملی جاپان میرود.
بازی فینال این رقابت ها ساعت 6:30 شام به وقت محلی افغانستان، در شهر تبریر ایران برگزار میشود. قرار است هیأت عالی رتبه دولتی برای تشویق تیم ملی فوتسال زیر 20 سال کشور، به ایران اعزام شود.
تیم ملی فوتسال زیر 20 سال کشور با شکست دادن تیم اندونیزیا در بازی نیمه نهایی، برای نخستین بار به فینال جام قهرمانی آسیا صعود کرد. تیمهای افغانستان و اندونیزیا در نخستین دیدار مرحله نیمهنهایی جام قهرمانی آسیا روز پنجشنبه (30 جوزا) در شهر تبریز ایران به مصاف هم رفتند که این دیدار نفسگیر با نتیجه ۴ بر ۳ به سود سرخپوشان افغانستان به پایان رسید.
برای افغانستان، سید حسین موسوی، دوبار، علی عربزاده و داوود یوسفی نیز هر کدام یک بار موفق به گلزنی شدند.
قبل از آغاز این مسابقه، محمد اشرف غنی، رئیسجمهور کشور، در صحبتی تلفنی با بازیکنان و گروه فنی تیم ملی فوتسال به آنها وعده پاداش داد و همچنین اعلام کرد که در صورت صعود تیم به فینال رقابتها، هیأتی بلندرتبه از مقامات کشور برای تشویق تیم ملی به تبریز ایران سفر خواهند کرد.
بعد از صعود تیم ملی فوتسال زیر 20 سال کشور به فینال جام قهرمانی آسیا، شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ریاست جمهوری گفت که رئیس جمهور غنی این دستاورد را به بازیکنان تیم ملی فوتسال کشور تبریک گفته و دستور داده که هیأتی برای حضور در مسابقه نهایی، به شهر تبریز ایران اعزام شود.
آقای مرتضوی همچنین گفته که رئیسجمهور غنی "به ریاست عمومی اداره امور و ریاست عمومی تربیتبدنی دستور داد تا در خصوص استقبال باشکوه از تیم متذکره هنگام بازگشت شان به کابل، ترتیبات لازم را اتخاذ نمایند و جهت تقدیر به ارگ نیز دعوت شوند."
سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه کشور نیز صعود تیم ملی فوتسال زیر 20 سال کشور را به فینال جام قهرمانی آسیا تبریک گفتهاند و برای تیم ملی کشور در بازی نهایی در مقابل جاپان، آرزوی موفقیت کردهاند.
شهروندان کشور نیز از صعود تیم فوتسال زیر 20 سال کشور به فینام این مسابقات به طور گسترده ابراز خوشحالی کردهاند و از حکومت خواستهاند که برای رشد این تیم و در عموم فوتسال در کشور، هزینه بیشتر اختصاص دهد.
افغانستان برای رسیدن به فینال این مسابقات، علاوه بر اندونیزیا، هانگ کانگ و تایلند را نیز شکست داد و تنها در برابر ایران شکست خورد.