صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

به شمول فرمانده قطعۀ سرخ طالبان ١٢ تن از مخالفان مسلح درغور کشته شدند

به شمول فرمانده قطعۀ سرخ طالبان ١٢ تن از مخالفان مسلح درغور کشته شدند

  منابع در ولايت غور مى گويند که در نتيجۀ درگيرى ميان نيروهاى امنيتى و طالبان در ولسوالى تولک اين ولايت، به شمول فرمانده قطعه سرخ اين گروه، ١٢ طالب کشته شده، ١٢ طالب و ٦ تن از منسوبين امنيتى زخم برداشته اند.
سمیع نژاد سخنگوى پولیس ولايت غور، به پژواک گفته که طالبان سه شنبه شب، از چهار استقامت بالای ولسوالی تولک حمله نمودند که  در اثر درگيرى ميان نيروهاى امنيتى و طالبان، ١٢ طالب کشته شده و ١٢ تن ديگر آنان زخمى شده اند.
منبع ادعا کرده که: «در میان کشته شده گان، مولوی ظریف فرمانده قطعه سرخ طالبان که یکی از خطرناکترین فرمانده های طالبان به شمار مى رفت، در اثر حمله هوای نیز کشته شده است.»
به گفته موصوف در این درگيرى، چهار منسوب امنیتی کشته و یک تن زخمی شده است.
سخنگوى پولیس غور علاوه کرد که طالبان، اکنون شکست خورده اند و نیروهای امنیتی آمادگی کامل برای دفاع از مناطق آن ولسوالی را دارند.
اما مسئولین صحی در شفاخانه ولایتی غور مى گویند که شش تن از نیروهای امنیتی که جراحت برداشته بودند، سه شنبه شب از ولسوالی تولک به این شفاخانه منتقل گردیده اند.
در همين حال، عبدالرحمن عطشان معاون شورای ولایتی غور گفته که در نتیجۀ حمله هوای نیروی های امنیتی در ولسوالی تولک ٢٥ تن از اعضای گروه طالبان به شمول مولوی ظریف فرمانده قطعه سرخ طالبان و مولوی کاظم ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی تولک کشته شده اند .