صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پولیس کابل 9 تن را به اتهام فروش و نگهداری مواد مخدر بازداشت کرد

پولیس کابل 9 تن را به اتهام فروش و نگهداری مواد مخدر بازداشت کرد

وزارت امور داخله اعلام کرده است که منسوبان قطعه خاص پولیس مبارزه با مواد مخدر وزارت امورداخله، در يك رشته عملیات مشترک، 9 تن را از نواحی دوم، چهارم، یازدهم، دوازدهم و همچنان ولسوالی بگرامی به اتهام فروش و نگهداری مواد مخدر دستگیر کرد است.
این وزارت روز چهارشنبه با نشر خبرنامهای نوشته است که از نزد افراد بازداشت شده، يك ميل سلاح، مقداری پول نقد ناشي از فروش مواد مخدر و نزديك به ٢٠ كيلو گرام مواد مخدر: شيشه، ترياك، چرس و تعدادي تابليت هاي نشه آور میشود، ضبط شده است.
دسترسی آسان و کشت فراوان مواد مخدر در کشور باعث شده است که حدود 3 میلیون شهروند کشور معتاد شوند و هزینههای هنگفتی را بر شانه دولت بگذارند.
وزارت صحت عامه کشور میگوید که سالانه در 107 مرکز تداوی معتادان در سراسر کشور، حدود 200 هزار معتاد درمان میشوند.
فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه در خصوص درمان معتادان با ابراز نگرانی از افزایش میزان دسترسی به مواد مخدر گفته بود، جلوگیری از عرضه مواد مخدر بهترین شیوه مبارزه با این پدیده ویرانگر است و تا زمانیکه جلو کشت، فروش و قاچاق آن به طور گسترده گرفته نشود تلاشمان در جهت تداوی و کاهش معتادان در کشور نتیجه مطلوب نخواهد داشت.
معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله، پیش از این گفته بود که این وزارت در یک سال گذشته نزدیک به چهار هزار رشته عملیات را در برابر قاچاقبران مواد مخدر انجام داده است که در نتیجه آن حدود ۴۵۰۰ قاچاقبر مواد مخدر دستگیر شدهاند.
تخریب یک انبار مواد مخدر در فراه
وزارت امور داخله همچنین در خبرنامهای جداگانه اعلام کرده است که نیروهای دفاعی و امنیتی کشور در عملیاتی ویژه و هدفمند در روستای ننگ آباد ولسوالی خاک سفید ولایت فراه، یک انبار مواد مخدر و جنگ افزار مربوط به هراس افگنان طالبان را کشف و تخریب کردند.
در خبرنامه نوشته شده که از این مخفیگاه، 400 کیلو گرام مواد مخدر مختلف النوع، مقداری جنگ افزار، مقداری تجهیزات نظامی و مواد انفجاری و چهار حلقه ماین ضد وسایط به دست آمده است.
وزارت امور داخله میگوید که هراس افگنان طالبان، از این مخفیگاه بر علاوه قاچاق مواد مخدر، حملات تروریستی را در بخشهای از ولایت فراه، طراحی و سازماندهی میکردند.