صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۸ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کمیسیون مستقل انتخابات: انتخابات ریاست جمهوری را با اشتراک دو نامزد هم برگزار می‌کنیم

 کمیسیون مستقل انتخابات: انتخابات ریاست جمهوری را با اشتراک دو نامزد هم برگزار می‌کنیم

کمیسیون مستقل انتخابات در پی هشدار شماری از نامزدان مبنی بر تحریم انتخابات، میگوید که انتخابات ریاست جمهوری را با حضور دو نامزد نیز برگزار میکنیم. از چندی به این سو، شماری از نامزدان ریاست جمهوری، در اعتراض به تقرریهای رئیس جمهور، گفته‌‌اند که انتخابات ریاست جمهوری را تحریم میکنیم.
عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات به رسانهها گفته است که تمام آمادگیها برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گرفته شده و روند عملیات این انتخابات به سرعت به پیش میرود.
آقای ابراهیمی افزود که کمیسیون برای برگزاری انتخابات با حضور 18 نامزد، آمادگی گرفته است اما اگر نامزد و یا نامزدانی اشتراک نکنند، حاضر است این انتخابات را بین دو نامزد نیز برگزار کند.
برای انتخابات ریاست جمهوری 18 تن نامزد شدهاند و طبق تقویم انتخاباتی، قرار است شش میزان سال جاری خورشیدی انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود.
کمیسیون مستقل انتخابات به منظور برگزاری بهتر انتخابات، طرح خرید بیش از 17 هزار دستگاه بایومتریک با ارزش 14.1 میلیون یورو را که به کمیسیون تدارکات ملی داده بود، مورد تایید قرار گرفته است.
برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 149 میلیون دالر هزینه دارد که 90 میلیون دالر آن را حکومت و مابقی آن را جامعه جهانی تامین کرده است.
کمیسیون مستقل انتخابات پیش از این بارها گفته بود که این کمیسیون متعهد است تا انتخابات شفاف، عادلانه و سراسری را در ۶ میزان سال ۱۳۹۸ برگزار کند.
گفتنی است برای راه یابی به ارگ، ۱۸ تن: محمداشرف غنی، عبدالله عبدالله، گلبدین حکمتیار، محمدحنیف اتمر، رحمتالله نبیل، احمدولی مسعود،  فرامرز تمنا، عبداللطیف پدرام، نورالحق علومی، زلمی رسول، حکیم تورسن، سید نورالله جلیلی، عنایتالله حفیظ، محمدشهاب حکیمی، محمد ابراهیم الکوزی، شیدا محمد ابدالی، غلامفاروق نجرابی و نوررحمان لیوال خود را نامزد کردهاند.
نزدیک به ده روز میشود که شماری از این نامزدان مبارزات انتخاباتی خود را شروع کردهاند و طرح برنامههایشان را برای مردم ارایه میکنند. اما شماری از تیمها به دلیل اختلافات درونی تاکنون به صورت گسترده و رسمی مبارزات خود را آغاز نکرده است.