صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۲ قوس ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

امنیت ملی سه مرکز ساخت واسکت انتحاری گروه داعش را در کابل منهدم کرد

امنیت ملی سه مرکز ساخت واسکت انتحاری گروه داعش را در کابل منهدم کرد

ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده است که نیروهای قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی با استفاده از اطلاعات قبلی و در همکاری نزدیک مردم محل سه عملیات هدفمند را بر کارخانه ساخت و ساز واسکتهای انتحاری و موتر بم گروه تروریستی داعش در نواحی هشتم، پانزدههم و ولسوالی بگرامی شهر کابل راه اندازی و منهدم کردند.
این ریاست روز چهارشنبه 16 اسد، با نشر خبرنامهای نوشته است که "گروه تروریستی داعش جهت انجام حملات انفجاری و تروریستی در مربوطات نواحی هشتم، پانزدههم و ولسوالی بگرامی شهر کابل یعنی در سه محل متفاوت مصروف پلان گذاری و ساخت و ساز واسکتهای انتحاری بود تا پلانهای انفجاری و تهاجمی را در شهر کابل سازماندهی و عملی کند."
این ریاست نوشته است که "در نتیجه این عملیات دو عامل انتحاری گروه تروریستی داعش از بین رفته یک مقدار سلاح ثقیله، وسایل ساخت و ساز موتر بم، واسکتهای انتحاری، مواد انفجاری و ماینهای خود ساخت کشف و به دست آمده است.
امنیت ملی میگوید که از این که مخفیگاه تروریستان در میان منازل رهایشی و مسکونی مردم عام بود قطعات خاص امنیت ملی با هوشیاری و احتیاط تمام جهت جلوگیری از تلفات ملکی همراه با قطعات خاص پولیس ملی و اردوی ملی عملیات را سازماندهی کردند که باعث شد تا عملیات وقت زیادی را بگیرد و به افراد ملکی صدمه وارد نشود.
به نقل از خبرنامه، در جریان این عملیات سه تن از سربازان دلیر قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی و پولیس ملی به شهادت رسیدهاند ولی باعث شدند تا از چندین حمله تروریستی و شهادت هموطنان ملکی ما جلوگیری کنند که این از خود گذری و اقدام به موقع نیروهای امنیتی قابل قدر است.
ریاست عمومی امنیت ملی چند روز پیش نیز طراح حمله انتحاری بر مسجد امام زمان دشت برچی و حمله بر وزارت مخابرات را دستگیر کرده بود. او در یک نشست خبری، اعتراف به طراحی حمله ذکر شده کرد.
گروه تروریستی داعش طی سه سال گذشته چندین حمله انتحاری و انفجاری را در نقاط مختلف کشور انجام داده است که منجر به کشته شدن صدها تن شده است. گفتنی است بر اساس گزارشهای سازمان ملل، گروه تروریستی داعش، بعد از گروه طالبان، بیشترین نقش را در کشتار غیرنظامیان طی ماههای گذشته داشته است.