صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳۰ دلو ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مردم از نا امنی ها در شاهراه گردیز- پتان شکایت دارند

مردم از نا امنی ها در شاهراه گردیز- پتان شکایت دارند

منابع امنیتی فارياب می گویند که در عمليات نيروهاى قطعات خاص افغان و حمايت قاطع در ولسوالی پشتونکوت اين ولايت، چهار مخالف مسلح به شمول دو تبعۀ ازبکستان کشته شده و یک تن ديگر زخم برداشته است.
محمد حنیف رضایی سخنگوی قول اردوی ٢٠٩ شاهین در زون شمال، به پژواک گفته که قطعات خاص افغان و حمایت قاطع، جمعه شب عملیاتی را در منطقه بازار و حومه خواجه موسی مربوط ولسوالی پشتونکوت راه اندازی کردند که تا عصر دیروز ادامه داشت.
وى افزود که در جریان عملیات راه اندازی شده، چهار مخالف مسلح به شمول دو تبعه ازبکستانی کشته شده و یک تن ديگر زخم برداشته است.
اما یک منبع محلی که نخواست نامش درگزارش گرفته شود، به پژواک گفت که  نیروهای خارجی و حمایت قاطع، از بازار خواجه موسی گذشته و در قریه تُکلی جابجا شده اند.
براساس معلومات وى؛ دو تبعه ازبکستان و یک طالب محلی به نام حجت الله کشته شده و درگیری وجود ندارد؛ اما هیچ کس از اهالی نمى تواند از منازل خود بیرون شود.
منطقه خواجه موسی در ده کیلومتری شمال شهر میمنه موقعیت داشته و با ولسوالی های خواجه سبزپوش، شیرین تگاب، دولت آباد، المار، شهر میمنه و ترکمنستان هم مرز می باشد؛ از پنج سال بدینسو در کنترول طالبان قرار دارد و طی این مدت، چهار بار نیروهای امنیتی با راه اندازی عملیات ها تصرف نموده اند؛ اما پس از چند روز ترک کرده اند.
به اساس يک خبر ديگر، جمعه شب طیارات بی سرنشين، منطقه بهارک در ولسوالی گرزیوان اين ولايت را بمبارد کرده؛ اما تلفاتى در پى نداشته است.
ملا فیض الله رحمانی ولسوال گرزیوان گفته که دو بمب پرتاب گرديده، ولى منفجر نشده است.
اما مولوی حمیدالله دانش ولسوال نام نهاد طالبان، در يک تماس تيليفونى به پژواک گفته که هدف بمباران منزل مسکونی او بود که در خانه همسایه اش اصابت کرده؛ اما به کسی آسیب نرسیده است.
وی  به دولت هشدار داده که اگر در آینده، قریه و خانه او را بمبارد نماید، در انتقام آن خانه و منازل افراد وابسته به دولت و نیروهای اربکی را آتش خواهد زد.
ملا فیض الله رحمانی ولسوال دولت گفت که جمعه شب، طياره هاى بى سرنشين عمليات داشتند. اما موصوف افزود که  بمباران، بر اساس مشوره او صورت نمی گیرد، بلکه تصمیم حکومت و نظامیان می باشد.