صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳۰ دلو ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ناروی برای میزبانی مذاکرات بین‌الافغانی اعلام آمادگی کرد

ناروی برای میزبانی مذاکرات بین‌الافغانی اعلام آمادگی کرد

نمایندۀ ویژه ناروی برای افغانستان در کابل گفته است که اوسلو آماده میزبانی از گفتگوهای بینالافغانی است و برای فراهم سازی سهولتهای لازم برای این مذاکرات کار میکند.
ریاست اجراییه میگوید که پیرالبرت الساس، نماینده ویژه ناروی برای افغانستان با عبدالله عبدالله دیدار کرده و دو طرف، آخرین پیشرفتهای آمادگی ناوری برای میزبانی گفتگوهای بینالافغانی را مورد بررسی قرار داده اند.
امید میثم، معاون سخنگوی ریاست اجراییه روز سه شنبه(۲۹ اسد) به صدای امریکا گفته که در این دیدار مقامهای از سفارت ایالات متحدۀ و آلمان در کابل نیز حضور داشته و آقای الساس گفته است که ناروی در همکاری با آلمان به تلاشهای خود در این راستا ادامه میدهد.
پیرالبرت الساس، نماینده ویژه ناروی برای افغانستان در این دیدار گفته است: "ناوری خواهان صلح و ثبات در افغانستان است و در این راستا از هیچ نوع تلاش دریغ نمیکند."  عبدالله عبدالله از این تلاشهای ناروی برای دستیابی به صلح در افغانستان استقبال کرده است.
این مقام ناروی برای افغانستان با سلام رحیمی، وزیر دولت در امور صلح افغانستان نیز دیدار و گفتگو کرده است. آقای رحیمی در صفحه تویتر خود گفته است که بحثهای مهمی با آقای الساس در بارۀ آغاز مذاکرات بینالافغانی و روند صلح افغانستان داشته است.
در همین حال، وزارت دولت در امور صلح افغانستان در اعلامیهای گفته که سلام رحیمی در گفتگو با نمایندۀ ویژه ناروی از "آمادگیهای حکومت افغانستان برای آغاز مذاکرات صلح به شمول تعیین هیات ۱۵نفری، انسجام و هماهنگی این هیات اطمینان داده است.
در این اعلامیه همچنان آمده است که دو طرف روی "ترتیب اجندای مشخص و منسجم برای مذاکرات صلح" تاکید کردند.