صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳۰ دلو ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سرک حلقوی شهر مهترلام ولایت لغمان به بهره برداری سپرده شد

 سرک حلقوی شهر مهترلام ولایت لغمان به بهره برداری سپرده شد

مسئولان وزارت ترانسپورت سرک حلقوی شهر مهترلام مرکز ولایت لغمان را با قطع نوار گشایش و به بهره برداری سپرد.
حامد علمی، انجینر ارشد اداره ملی سرکهای وزارت ترانسپورت روز شنبه 2 سنبله هنگام افتتاح این سرک گفت که این پروژه  4.8 کیلومتر طول و 24.84 متر عرض دارد که دارای چهار خط عبور و مروری است.
آقای علمی همچنین افزود که در این پروژه؛ 32 پایه پلچک به سایزهای مختلف، یک پل به طول 8 متر، 7 هزار متر جویچههای بغلی کانکریتی، 243 متر کانال و 335 متر دیوار استنادی را دارا است.
او علاوه کرد که هزینه ساخت این سرک بیشتر از  255 میلیون افغانی شده است که توسط حکومت تمویل و برنامه ملی راه سازی روستایی و اداره ملی سرکهای وزارت ترانسپورت در مدت دو سال تکمیل شده است.
والی لغمان و رئیس شورای ولایتی آن ولایت در این مراسم ضمن ابراز خشنودی، گفتند که ساخت این سرک میتواند قسمتی اعظم از مشکلات مردم را مرفوع کند.
وزارت ترانسپورت همچنین میگوید که در جریان کار این پروژه برای بیشتر 1300 نفر زمینه کار مهیا شده که با تکمیل شدن آن بیشتر از 20 هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم از آن استفاده میکنند.
گفتنی است که در مراسم افتتاح این سرک، علاوه بر مسئولان وزارت ترانسپورت، محمد آصف ننگ والی لغمان، رئیس و اعضای شورای ولایتی، شماری از روئسای تخنیکی اداره ملی سرکها و بزرگان قومی ولایت بغلان حضور داشتند.
چهار دهه جنگ داخلی و تخریب سرکها، باعث شده است که افغانستان جز کشورهایی باشد که کمترین سرک اسفالت را دارا است. اما حکومت در نظر دارد که با ساخت سرکهای جدید، افغانستان را پلی میان شرق و غرب بسازد.
در حال حاضر چند هزار کیلومتر سرک در نقاط مختلف در حال ساخت و طراحی است که با به بهرهبرداری رسیدن آنها، مشکلات فراوانی حل خواهد شد.