صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۸ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت دفاع: ولسوالی اناردره ولایت فراه از وجود طالبان پاکسازی شد

 وزارت دفاع:  ولسوالی اناردره ولایت فراه از وجود طالبان پاکسازی شد

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در نتیجه عملیات نیروهای دفاعی و امنیتی کشور، ولسوالی اناردره ولایت فراه از کنترول گروه طالبان خارج و به تصرف دولت درآمد.
این وزارت روز جمعه 22 سنبله با نشر خبرنامهای نوشته است که در نتیجه پس گیری ولسوالی مذکور، دهها عضو گروه طالبان به هلاکت رسیدند و دهها تن دیگر شان زخمی شدهاند.
وزارت دفاع ملی میگوید که عملیات پس گیری شب پنجشنبه (21 سنبله) راه اندازی شد و صبح روز جمعه این ولسوالی از وجود مخالفان مسلح دولت پاکسازی شد.
نیروهای امنیتی و دفاعی کشور طی چهار ماه گذشته 5 ولسوالی را از وجود مخالفان مسلح گروه طالبان خارج کرده است و ضربات سنگینی نیز به این گروه وارد کرده است.
طی چند ماه اخیر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، چندین ولسوالی (خواجه عمری و ده یک در ولایت غزنی و ولسوالی بلچراغ ولایت فاریاب، ولسوالیهای کرانومنجان و وردوج در بدخشان) از کنترول طالبان خارج شده است.
به نقل اعلامیههای وزارت دفاع، هر کدام از این ولسوالیها، بیش از یک سال در کنترول شورشیان گروه طالبان بود. ولسوالی اناردره ولایت فراه، ششمین ولسوالی است که طی 5 ماه اخیر از کنترول طالبان خارج میشود.
وزارت دفاع پیش از این گفته بود که در مجموع ۹ ولسوالی در ولایتهای هلمند، غزنی، زابل و بدخشان از کنترول حکومت خارج است و مخالفان مسلح بر این ولسوالیها حاکم اند. 390 ولسوالی در کشور است.
طی ماههای گذشته عملیات تهاجمی علیه شورشیان گروه طالبان شدت گرفته است و این روند باعث شده که دهها عضو کلید آنان کشته شوند.
از سوی دیگر، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا نیز به صورت غیر مستقیم دستور فشار بر گروههای مخالف دولت را صادر کرده است.