صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۸ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حمله بر مرکز توزیع تذکره الکترونیک در ننگرهار 4 کشته و 12 زخمی برجای گذاشت

حمله بر مرکز توزیع تذکره الکترونیک در ننگرهار 4 کشته و 12 زخمی برجای گذاشت

وزارت امور داخله اعلام کرده است که در حمله بر یک مرکز توزیع تذکره الکترونیکی در ننگرهار، در شرق کشور، چهار غیرنظامی کشته و 12 تن دیگر زخمی شدند.
مقامهالی ولایت ننگرهار گفته بودند که حوالی ساعت ۱:۳۰ چهارشنبه 27 سنبله یک حمله انتحاری در مرکز توزیع شناسنامه الکترونیکی در ناحیه سوم شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار رخ داد.
وزارت امور داخله، شام دیروز اعلام کرد که این حمله بعد از کشته شدن تمام مهاجمان پایافته است و نیروهای امنیتی توانستهاند تمام کارمندان نجات دهند.
عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار نیز بعد از وقوع رویداد گفته بود که نیروهای امنیتی، کارکنانی که در محل توزیع تذکره الکترونیکی بودند، خارج کردند.
تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است اما گروه طالبان پیش از این هشدار داده بود که مراکز مرتبط به انتخابات را مورد هدف قرار میدهد.
شورشیان گروه طالبان روز سهشنبه نیز دو رشته حمله انتحاری را در مکرویان شهر کابل و شهر چاریکار ولایت پروان انجام دادند که در آن حملات 48 تن کشته شدند که اکثر آنان غیرنظامی بودند.
در رویداد تروریستی که در شهر چاریکار به وقوع پیوست، 26 تن جان باختند و 42 تن دیگر زخمی شدند. در رویدادی انتحاری در شهر کابل نیز 22 تن کشته و 38 تن دیگر زخمی شدند. گروه طالبان مسئولیت این حملهها را بر عهده گرفته بود.
گفتنی است که گروه تروریستی داعش نیز سابقه حملاتی مشابه بر نهادهای دولتی به خصوص مراکز توزیع تذکره را دارد. این گروه تروریستی سال گذشته بر یک مرکز توزیع تذکره در غرب کابل حمله انتحاری انجام داد که ۳۱ تن کشته شدند و ۵۷ تن دیگر زخم برداشتند.