صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۱۸ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

١٦٠٠ دوسيه تصرف زمين هاى دولتى درهرات به نهادهاى عدلى و قضايى سپرده شد

١٦٠٠ دوسيه تصرف زمين هاى دولتى درهرات به نهادهاى عدلى و قضايى سپرده شد

ریاست اراضی هرات می گوید که بيش از ٢٧ هزار جریب زمین دولتی دراين ولايت در تصرف افراد قرار دارد، که در پيوند به اين زمين ها ١٦٠٠ دوسيه به نهادهاى عدلى و قضايى سپرده شده است.
حارث اخترزاده رئیس ادارۀ اراضی هرات، که دیروز (یکشنبه، 19 عقرب) در یک نشست خبری صحبت مى کرد گفت که  درنتيجۀ بررسی های انجام شدۀ این اداره، افرادى که اين زمين ها را تصرف نموده اند، شناسايى گرديده اند.  وی افزود که پس از بررسی اداره های عدلی و قضایی، واضح خواهد شد که چه تعداد این زمینها غصب شده است وعاملین آن، تحت پیگرد قرارخواهند گرفت.
او گفت: "ما بيش از ١٦٠٠ دوسیه را تشخیص کردیم و این ها کسانی هستند که زمین ها را تصرف کرده اند؛ حالا ما نمى توانیم بگويیم که این ها غاصب هستند؛ چرا که این افراد از لحاظ حقوقی، یک سندی را برای شان ارایه می کنند، و پس از بررسی اداره های عدلی و قضایی، معلوم خواهد شد که چقدر اسناد آنان معتبر است."
به گفتۀ وى؛ در صورتى که اسناد این افراد معتبر نباشد و این افراد نتوانند در مدت یک ماه، اسناد شان را ارايه کنند، زمین استرداد شده و آن فرد، از سوی نهادهای عدلی و قضایی به عنوان غاصب مورد پیگرد قرار خواهد گرفت.
اما سردار بهادری عضو شورای ولایتی هرات گفت که روند غصب زمین دراین ولایت همچنان ادامه دارد.
موصوف افزود که تا حالا با غاصبین، به گونۀ جدى برخورد نشده و زمین ها از چنگ  غاصبان  واپس گرفته نشده است.
با این حال، جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات، غصب زمین در این ولایت را یک پروسۀ پیچیده خواند؛ اما گفت که مبارزه جدی برای بازپس گيرى زمین های غصب شده در این ولایت، جریان دارد. وی افزود که در چند سال اخیر، هزاران جریب زمین از چنگ غاصبین پس گرفته شده و عاملین آنها  نیز از سوی نهادهای عدلی و قضایی مجازات شده اند.
اما موصوف، در اين مورد آمار دقيق و جزييات بيشتر ارايه نکرد.