صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۷ اسد ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت داخله: یک فرمانده کلیدی طالبان در کابل بازداشت شد

وزارت داخله:  یک فرمانده کلیدی طالبان در کابل بازداشت شد

وزارت امور داخله اعلام کرده که در نیتجه عملیات نیروهای قطعات خاص پولیس در کابل یک فرمانده کلیدی گروه طالبان بازداشت شده است.
این وزارت روز یکشنبه (10 قوس) با نشر خبرنامهای گفته است که این عملیات در مربوطات ناحیه پنجم شهر کابل راه اندازی شد که در نتیجه آن یک فرمانده کلیدی گروه طالبان بازداشت شد.
وزارت داخله افزوده، این فرمانده گروه طالبان طراح حملات تروریستی و ترور کارمندان دولتی در ولایت غزنی است.
در خبرنامه وزارت داخله آمده: "تروریست بازداشت شده، طراح اصلی حملات تروریستی و ترور کارمندان دولتی در ولایت غزنی میباشد و همچنان جهت طراحی اعمال هراسافگنانه نیز به شهر کابل آمده بود".
نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ماههای اخیر عملیات تهاجمی و تصفیوی را علیه گروه طالبان و سایر گروههای تروریستی در نقاط مختلف کشور افزایش دادهاند که در نتیجه آن چندین ولسوالی از وجود گروههای تروریستی پاکسازی شده و دهها تن از فرماندههان کلیدی آنان کشته شدهاند.
همچنان وزارت داخله با نشر خبرنامه جداگانه نوشته است که در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و گروه طالبان در ولایت فراه 9 عضو گروه طالبان کشته شدند.
وزارت داخله افزوده، این درگیری در مربوطات ولسوالی "جوین" ولایت فراه رخداد که در نتیجه آن 9 عضو گروه طالبان کشته و 5 تن دیگر زخمی شدند.
در خبرنامه آمده: " در این درگیری، 9 هراسافگن به شمول یک سرگروه آنان از سوی نیروهای امنیتی ودفاعی از پا در آورده شدند و 5 تروریست طالب زخمی گردیدهاند".
به نقل از خبرنامه در این درگیری به نیروهای امنیتی و مردم ملکی آسیبی نرسیده است.