صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت داخله: یک فرمانده کلیدی طالبان در فاریاب کشته شد

وزارت داخله:  یک فرمانده کلیدی طالبان در فاریاب کشته شد

وزارت امور داخله اعلام کرد که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در مربوطات ولسوالی بلچراخ ولایت فاریاب یک فرمانده کلیدی گروه طالبان کشته شدهاند.
این وزارت روز سهشنبه (19 قوس) با نشر خبرنامهای گفته است که این فرمانده گروه طالبان در بسیاری از ناامنیها و فعالیتهای تروریستی این گروه در ولسوالی بلچراغ ولایت فارب نقش مهم داشت.
خبرنامه افزوده، در این عملیات یک محافظ این فرمانده گروه طالبان نیز زخمی شدهاست.
ولایت فاریاب در شمال کشور از ولایتهای ناامن به شمار میرود. گروه طالبان در بخشهایی از ولسوالیهای این ولایت حضور گسترده دارند و هر از گاهی با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور درگیر میشوند. در سال جاری تلاشها برای بازپسگیری ولسوالیها و مناطق زیر کنترل طالبان در این ولایت افزایش یافته است.
ولسوالی بلچراغ این ولایت از ناامن ترین ولسوالیهای ولایت فاریاب بشمار میرود. این ولسوالی سال گذشته به دست گروه طالبان سقوط کرد و مدت بیشتر از یک سال در کنترول این گروه بود.
نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ماه سرطان سال جاری عملیات بازپسگیری ولسوالی بلچراغ ولایت فاریاب را آغاز و پس از یک درگیری شدید کنترول این ولسوالی را بدست گرفت.
همچنان وزارت داخله با نشر خبرنامه جداگانه نوشته که در نتیجه عملیات تصفیوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ولسوالی نهرسراج ولایت هلمند دو عضو گروه طالبان کشته شدهاند.
در خبرنامه وزارت داخله آمده: "نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در مربوطات ولسوالی نهرسراج ولایت هلمند عملیات تصفیوی را انجام دادند که در نتیجه آن، دو هراسافگن طالب کشته و دو تن دیگر آنان زخمی شدند".
به نقل از خبرنامه در این عملیات چهار مخفیگاه گروه طالبان تخریب و 14 حلقه ماین نیز توسط نیروهای امنیتی و دفاعی کشور کشف و خنثی شدهاند.