صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۰ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

طالبان زن و مردی را در غور شلاق زدند و سرهای شان را تراشیدند

طالبان زن و مردی را در غور شلاق زدند و سرهای شان را تراشیدند

مقامهای محلی در ولایت غور میگویند که طالبان در این ولایت یک زن و یک مرد جوان را به اتهام «فساد اخلاقی» محکمه صحرایی کرده، سرهای شان را تراشیده و پس از آن در محضر عام شلاق زدند.
به گزارش خبرگزاری افق، عبدالحی خطیبی؛ سخنگوی والی غور روز شنبه، ۲۸ جدی با تایید این رویداد گفته که طالبان زن جوانی را در ساحه تحت کنترل شان به اتهام «فساد اخلاقی» با یک مرد جوان بازداشت کرده و پس از محاکمه صحرایی، سرش را تراشیده و شلاق زدند.
او افزوده که این رویداد در روستای ملمنج ولسوالی چهارسده و در منطقه ای رخ داده که تحت کنترول دولت نیست. او گفته که: «طالبان زن را پس از شلاق زدن و تراشیدن سرش آزاد کردند و حالا در خانه پدرش است؛ اما مرد جوان را پس از شلاق زدن برای یک ماه زندانی کرده اند.»
آقای خطیبی گفته که این دو جوان در محضر عام دره زده شدهاند و افزوده که: «این زن به فساد اخلاقی به همراه یک مرد متهم شده بود، طالبان هر دو را دستگیر کردند و هر کدام را ۳۹ دره زدند.»
برخی منابع گفته اند از آنجایی که این زن همسر داشتهاست، خطر سنگسار او را تهدید می کند؛ اما خطیبی گفته که: «این زن شوهر داشته است؛ اما ما فکر نمی کنیم که طالبان او را سنگسار کنند؛ چون براساس شرع اسلامی هم در صورتی که فردی یک بار مجازات شد، دوباره مجازات کردنش جایز نیست.»
این در حالی است که چند سال پیش نیز زنی به نام رخشانه به اتهام داشتن رابطه نامشروع با مردی در این ولایت سنگسار شد. تاکنون بارها نهادهای حقوق بشری از افزایش محاکمه ها و مجازات های فراقانونی در افغانستان ابراز نگرانی کرده اند.