صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۱ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حمله انتحاری در مقابل دانشگاه نظامی مارشال فهیم؛ 6 نفر کشته و 13 نفر زخمی شدند

حمله انتحاری در مقابل دانشگاه نظامی مارشال فهیم؛  6 نفر کشته و 13 نفر زخمی شدند

وزارت امور داخله اعلام کرده است که در نتیجه حمله یک فرد انتحاری در مقابل دروازه دانشگاه نظامی مارشال فهیم، 6 تن کشته و 13 تن دیگر زخمی شدهاند.
حوالی ساعت 7 صبح روز سهشنبه (22 دلو) یک فرد انتحاری، خود را مقابل دروازه دانشگاه نظامی مارشال فهیم منفجر کرد.
نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله در صفحه توییترش نوشته است: «بر اثر حمله انتحاری تروریستی امروز کابل، 2 تن ملکی و 4 نظامی شهید شدند.»
آقای رحیمی همچنین نوشته است که در این رویداد ۸ غیر نظامی و ۵ نظامی دیگر زخمی شدهاند. او در ادامه خاطرنشان کرده است که نیروهای امنیتی یک موتر بمبگذاری شده را نیز در ساحه شناسایی و خنثی کردهاند.
سخنگوی وزارت امور داخله میگوید که معلومات ابتدایی ما نشان میدهد که این حمله توسط گروه طالبان انجام شده است اما گروه طالبان ابراز نظری نکرده است.
ریاست جمهوری با نشر اعلامیهای، این حمله را تروریستی خوانده است. در اعلامیه آمده که رئیس جمهور این حمله را محکوم کرده و جنایت علیه بشریت خوانده است.  آقای غنی گفت که ملت عظیم افغانستان خواهان پایان خشونت، قطع جنگ، آتش بس و صلح پایدار و با عزت که جمهوری اسلامی افغانستان اولویت است، هستند. به نقل از اعلامیه آقای غنی گفته است که دولت جمهوری اسلامی افغانستان تعهد و برنامۀ واضح برای رسیدن به صلح پایدار و باعزت دارد.
عبدالله عبدالله، رئیس اجراییه حکومت وحدت ملی نیز در واکنش به این رویداد در صفحه توییترش نوشته: حمله تروریستی امروز در کابل را به شدت محکوم میکنم. تروریستها و تروریسم جایی در بین مردم ما ندارد. ما در تصمیم خود برای شکست نیروهای شیطانی متحد هستیم. دانشگاه نظامی «مارشال فهیم» پیش از این نیز بارها مورد حمله گروهها تروریستی قرار گرفته است. در جوزای سال جاری در نتیجه یک حمله انتحاری در مقابل دروازه این دانشگاه، دستکم شش نفر کشته و ۱۶ نفر دیگر زخمی شدند. بیشتر زخمیان این رویداد دانشجویان این دانشگاه نظامی بودند. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفته بود.