صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۱۴ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پنج ولایت در سومین روز کاهش خشونت‌ها شاهد رویدادهای امنیتی بود

پنج ولایت در سومین روز کاهش خشونت‌ها شاهد  رویدادهای امنیتی بود

در سومین روز کاهش خشونت، مقامها از وقوع رویدادهای امنیتی (حمله، انفجار و آدمربایی) توسط طالبان در پنج ولایت خبر میدهند.
نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله روز دوشنبه (پنجم حوت) به صدای امریکا گفته که طالبان بر پوستههای نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی چهارکنت ولایت بلخ حمله کرده اند که در این حمله سه نفر از این نیروها جان باخته و پنج نفر دیگر آنان زخمی شده اند.
او همچنان گفت که طالبان ولسوال دره صوف ولایت سمنگان و دو نفر از نیروهای امنیتی را ربوده اند که تا اکنون از سرنوشت آنان خبری نیست.
آقای رحیمی همچنان تاکید کرد که سه زن روز دوشنبه در اثر انفجار ماین کنار جاده که توسط طالبان در ولسوالی نادعلی هلمند جاسازی شده بود، زخمی شده اند. سمونوال پاچا، فرمانده پولیس ولسوالی شاه ولیکوت نیز به صدای امریکا گفته که مخالفان مسلح یکشنبه شب قرارگاه پولیس محلی و اردوی ملی را محاصره کرده و درگیری میان دو طرف برای چندین ساعت ادامه داشت.
این درگیری در منطقه مانوی ولسوالی شاه ولیکوت صورت گرفته است؛ اما آماری از تلفات در دست نیست.
همچنان علی شکاری، سخنگوی لوای سوم اردوی ملی در غزنی گفته که طالبان مسلح سه نفر را صبح روز دوشنبه در مسیر شاهراه کابل - قندهار در مربوطات ولسوالی قره باغ غزنی از موتر مسافربری پایین کرده، دو نفر آنان را کشته و یک نفر دیگر را با خود برده اند.
شکاری همچنان گفت که سه حلقه ماین نیز که به تازگی در مسیر شاهراه کابل - قندهار جاسازی شده بود توسط اردوی ملی کشف و خنثی شده است.
به گفتۀ وی، هنگام خنثیسازی ماین، طالبان بر نیروهای اردوی ملی گلولهباری کردند، اما به سربازان اردو آسیبی نرسیده است. اما ذبیحالله مجاهد، یک سخنگوی طالبان با تایید رویداد قندهار و بیخبری از رویدادهای غزنی به صدای امریکا گفته که «حمله بر پوستهها، ولسوالیها و کاروانهای اکمالاتی نیروهای امنیتی شامل پروسه کاهش خشونت نیست.»