صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱۸ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ویروس کرونا؛ دولت شماری از زندانیان را آزاد می‌کند

ویروس کرونا؛ دولت شماری از زندانیان را آزاد می‌کند

افغانستان‌ما: ریاست جمهوری کشور خبر داده که دولت برای اتخاذ تدابیر احتیاطی و جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، شماری از زندانیان را رها می‌کند.
بر اساس اعلامیه ارگ ریاست جمهوری، دیروز (یکشنبه، سوم حمل) نشستی به ریاست محمد اشرف غنی، رئیس جمهور، امرالله صالح و سرور دانش، معاونین رئیس جمهور، قاضی القضات و رئیس ستره محکمه و لوی څارنوال  به منظور تعقیب فیصلۀ جلسۀ کابینه بخاطر اتخاذ تدابیر احتیاطی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در محلات سلب آزادی، برگزار شد.
در اعلامیه ارگ آمده است که در این نشست رئیس عمومی تنظیم امور زندان‌ها نیز حضور داشت و در مورد چگونگی رهایی آن عده محبوسین و توقیف شدگانی که دوسیه‌های مربوطۀ شان تعیین سرنوشت نگردیده، بحث شد.
این نشست فیصلکه کرده که ادارۀ تنظیم امور زندان‌ها و مسئولین ارگان‌های عدلی و قضایی در مدت ۴۸ ساعت آینده، یک طرح مشخص را بخاطر رهایی محبوسین و توقیف شدگان متذکره ترتیب نمایند تا در مطابقت به هدایات صحی وزارت صحت عامه، تدابیر لازم را بخاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در محلات سلب آزادی، اتخاذ شود.

بعد از شیوع ویروس کرونا، یکی از نگرانی‌ها شیوع این ویروس در بین زندانیان بود. کمیسیون مستقل حقوق بشر در یک اعلامیه، از خطر شیوع ویروس کرونا در بین زندانیان ابراز نگرانی کرده بود و خواستار توجه به زندانیان شده بود.