صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱۸ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ویروس کرونا؛ شمار مبتلایان در افغانستان به 42 نفر رسید و دومین نفر نیز بهبود یافت

ویروس کرونا؛ شمار مبتلایان در افغانستان به 42 نفر رسید و دومین نفر نیز بهبود یافت

افغانستان‌ما: وزارت صحت عامه اعلام کرده که با شناسایی دو مورد جدید مثبت ویروس کرونا در ولایت‌های لوگر و سمنگان، شمار افراد مبتلا به این ویروس در کشور به 42 نفر رسید. یک فرد مبتلا در ولایت دایکندی نیز بهبود یافته است.
وحید مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه دیروز (دوشنبه، چهارم حمل) گفت که این دو مورد در بیست و چهار ساعت گذشته شناسایی شده است.
وزارت صحت عامه صبح روز یکشنبه از شناسایی ده مورد مثبت ویروس کرونا در کشور خبر داد که دو دیپلیمات خارجی نیز در میان آنها بود.
عصر روز یکشنبه نیز وزارت صحت عامه اعلام کرد که شش مورد مثبت جدید دیگر نیز در ولایات فراه، غور و هرات شناسایی شده است.
مرگ یک نفر و بهبود دو نفر
بر اساس آمار وزارت صحت عامه کشور، تاکنون یک نفر در ولایت بلخ در شمال کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان داده است، اما دو نفر در ولایات هرات و دایکندی، بهبود یافته است.
فردی که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان داد، 40 سال عمر داشت و باشنده ولسوالی دهدادی ولایت بلخ بود. او دچار بیماری کلیه و جگر نیز بود. اکنون مسئولان وزارت صحت عامه در جستجوی یافتن بستگان او هستند که در مناطق تحت کنترول طالبان زندگی می‌کنند.
نخستین فرد مبتلا به ویروس کرونا که در پنجم ماه حوت در ولایت هرات شناسایی شد، چندی پیش از این بیماری بهبود یافت و از شفاخانه به خانه رفت.
همچنین، مقامات محلی ولایت دایکندی در مرکز کشور دیروز اعلام کردند که فردی که در این ولایت به ویروس کرونا مبتلا بود، بهبود یافته و از شفاخانه رخصت می‌شود.