صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۲ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلایان به هشت هزار و ۱۴۵ نفر و جان باختگان به ۱۸۷ نفر رسید

کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلایان به هشت هزار و ۱۴۵ نفر و جان باختگان به ۱۸۷ نفر رسید

افغانستان‌ما: وزارت صحت عامه اعلام کرده که با شناسایی ۴۹۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد مبتلا به این ویروس در کشور به هشت هزار و ۱۴۵ نفر رسید .
بر اساس آماری که وزارت صحت عامه امروز (چهارشنبه، ۳۱ ثور) منتشر کرده، در شبانه روز گذشته یک هزار و سه نمونه مشکوک آزمایش شده که ۴۹۲ نمونه آن مثبت تشخیص شده است .
آمار وزارت صحت عامه نشان می‌دهد که در شبانه روز گذشته، بیشتر موارد ابتلا به ویروس کرونا در کابل شناسایی شده که ۲۶۲ مورد است. این بلندترین آمار ابتلا در یک شبانه روز در کابل، پایتخت، از زمان شیوع این ویروس در کشور، است .
همچنین در ۲۴ ساعت گذشته، ۵۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در هرات، ۳۳ مورد جدید در بلخ، ۳۰ مورد جدید در بغلان، ۲۸ مورد جدید در تخار، ۱۴ مورد جدید در جوزجان، ۱۰ مورد جدید در پکتیا، ۱۰ مورد جدید در ننگرهار، نُه مورد جدید در پنجشیر، نُه مورد جدید در پروان، هفت مورد جدید در کنر، شش مورد جدید در لوگر، پنج مورد جدید در کاپیسا، چهار مورد جدید در سرپل، چهار مورد جدید در فراه و دو مورد جدید در غزنی، شناسایی شده است .
بر اساس آمار وزارت صحت عامه، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا جان داده‌اند و شمار جان باختگان به ۱۸۷ نفر رسیده است .
همچنین در این ۲۴ ساعت، ۸۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبود یافتگان به ۹۳۰ نفر رسیده است .
آمار وزارت صحت عامه نشان می‌دهد که شهرهای کابل، هرات، قندهار و بلخ بیشترین افراد مبتلا به کرونا را دارند .