صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۵ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شمار افراد مبتلا به کرونا در کشور به نُه هزار و ۲۱۶ نفر رسید

شمار افراد مبتلا به کرونا در کشور به نُه هزار و ۲۱۶ نفر رسید

افغانستان‌ما: وزارت صحت عامه اعلام کرده که با شناسایی ۵۴۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد مبتلا به این ویروس در کشور به نُه هزار و ۲۱۶ نفر رسید .
فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه، امروز (جمعه، دوم جوزا) در یک کنفرانس خبری گفت که در شبانه روز گذشته یک هزار و ۱۸۲ نمونه مشکوک آزمایش شده که ۵۴۲ نمونه آن مثبت تشخیص شده است .
آقای فیروز افزود که در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا در کابل شناسایی شده که ۳۱۶ مورد است. این برای چندمین روز پیاپی است که بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا در کابل ثبت می‌شود .
وزیر صحت عامه گفت که همچنین در ۲۴ساعت گذشته، ۴۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا هرات، ۲۴ مورد جدید در ننگرهار، ۲۳ مورد جدید در تخار، ۲۳ مورد جدید در بغلان، ۱۹ مورد جدید در بلخ، ۱۸ مورد جدید در کنر، ۱۵ مورد جدید در لغمان، ۱۵ مورد جدید در فراه، ۱۳ مورد جدید در غزنی، هشت مورد جدید در پنجشیر، پنج مورد جدید در پکتیا، پنج مورد جدید در دایکندی، چهار مورد جدید در کندز، سه مورد جدید در میدان وردک، دو مورد جدید در نورستان، یک مورد جدید در لوگر و یک مورد جدید در کاپیسا شناسایی شده است .
آقای فیروز همچنین گفت که در شبانه روز گذشته ۱۲ نفر از بیماران مبتلا به کرونا جان داده‌اند و شمار جان باختگان به ۲۰۵ نفر افزایش یافته است .
او افزود که ۵۸ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کرونا شبانه روز گذشته بهبود یافته اند و شمار بهبود یافتگان به ۹۹۳ نفر رسیده است .