صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۷ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ویروس کرونا؛ شمار مبتلایان در افغانستان با ثبت ۷۸۲ مورد جدید، به مرز ۱۰ هزار نفر نزدیک شد

ویروس کرونا؛ شمار مبتلایان در افغانستان با ثبت ۷۸۲ مورد جدید، به مرز ۱۰ هزار نفر نزدیک شد

افغانستان‌ما: وزارت صحت عامه اعلام که با شناسایی ۷۸۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد مبتلا به این ویروس در کشور به نُه هزار ۹۹۸ نفر رسیده است. این بلندترین آمار ابتلا در یک شبانه روز از زمان شیوع ویروس کرونا در افغانستان است .
وحید مجروح، معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، امروز (شنبه،سوم جوزا) در یک نشست خبری گفت که در شبانه روز گذشته یک هزار و ۵۲۸ نمونه مشکوک آزمایش شده که ۷۸۲ مورد آن مثبت تشخیص شده است .
او گفت که در ۲۴ ساعت گذشته، بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا در کابل شناسایی شده که ۳۷۷ مورد است .
آقای مجروح همچنین گفت که در شبانه روز گذشته ۱۵۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در هرات، ۴۹ مورد در بلخ، ۴۷ مورد در عزنی، ۳۲ مورد در ننگرهار، ۲۸ مورد در پکتیا،۲۱ مورد در سمنگان، ۱۲ مورد در بغلان، ۱۲ مورد در لوگر، ۱۲ مورد در پکتیکا، ۱۱ مورد در کاپیسا، ۱۰ مورد در کنر، شش مورد لغمان، چهار مورد در بادغیس، چهار مورد در غور، چهار مورد در فراه و سه مورد در تخار شناسایی شده است .
معین وزارت صحت عامه گفت که در شبانه روز گذشته ۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا جان داده‌اند و شمار جان باختگان به ۲۱۶ نفر رسیده است .
او افزود که همچنین در این ۲۴ ساعت، ۴۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبود یافتگان به یک هزار و ۴۰ نفر رسیده است .
بر اساس آمار وزارت صحت عامه، شهرهای کابل، هرات، بلخ و قندهار به ترتیب دارای بیشترین افراد مبتلا به ویروس کرونا است .