صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هشدار وزارت صحت عامه: درخانه بمانید، وگرنه خوشی عید به غم تبدیل خواهد شد

هشدار وزارت صحت عامه: درخانه بمانید، وگرنه خوشی عید به غم تبدیل خواهد شد

افغانستان‌ما: مسولان وزارت صحت عامه با نگرانی از افزایش بی‌سابقه موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشور، هشدار می‌دهند که اگر شهروندان از دید و باز دید عید پرهیز نکنند، روزهای عید به روزهای غم تبدیل خواهد شد .
وحید مجروح، معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، امروز (شنبه، سوم جوزا) در یک‌ کنفرانس خبری گفت که "به هر اندازه‌ای که شهروندان کشور اصول اساسی بهداشت برای جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا را رعایت نکنند، به همان میزان شمار بیماران کووید۱۹، در کشور افزایش خواهد یافت ."
آقای مجروح گفت "فاجعه شیوع ویروس کرونا در حال گسترش است ودر صورتی که مردم قیود روز گردی را رعایت نکنند وبه توصیه‌های صحی وزارت صحت عامه عمل ننمایند، دامنه فاجعه گسترده تر خواهد شد ."
معین وزارت صحت عامه از شهروندان خواست که بخاطر مصونیت خود و اقارب خود، در روزهای عید در خانه بمانند و از دید و بازدید خود داری کنند .
او تاکید کرد که "تحمل سختی‌های در خانه ماندن برای دو تا چهار هفته دیگر، می‌تواند از شیوع بیشتر ویروس کرونا به شکل قابل ملاحظه‌ای بکاهد و شمار مبتلایان به ویروس کرونا وجان باختگان از این بیماری، به حد اقل برسد ."
بر اساس تازه ترین آمار وزارت صحت عامه، در شبانه روز گذشته ۷۸۲ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار مجموعی افراد مبتلا به نُه هزار و ۹۹۸ نفر رسیده است .
آمار ابتلا به ویروس کرونا در روزهای اخیر در کشور به صورت چشم‌گیر افزایش یافته است. مسولان وزارت صحت عامه رعایت نکردن محدودیت گشت و گذار و فاصله گذاری اجتماعی را دلیل اصلی آن می‌دانند .