صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۰ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ویروس کرونا؛ عواید اداره هوانوردی ملکی ۴۰ میلیون دالر کاهش یافته است

ویروس کرونا؛ عواید اداره هوانوردی ملکی ۴۰ میلیون دالر کاهش یافته است

افغانستان‌ما: محمدقاسم وفایی‌ زاده، رئیس عمومی اداره مستقل هوانوردی ملکی، می‌گوید که "تأثیرات منفی" ویروس کرونا بر سکتور هوانوردی ملکی گسترده بوده و پس از شیوع این ویروس در کشور، عواید این اداره حدود ۴۰ میلیون دالر کاهش یافته است .
آقای وفایی زاده امروز (دوشنبه، ۱۲ جوزا) در مراسم معرفی معین جدید پلان و پالیسی اداره هوانوردی ملکی و رئیس جدید میدان هوایی بین‌المللی کابل، گفت که توقف پروژه های داخلی و خارجی پس از شیوع ویروس کرونا، باعث شده است که عواید این اداره ۴۰ میلیون دالر کاهش یابد .
رئیس عمومی اداره مستقل هوانوردی ملکی گفت که پروازهای خارجی به‌ زودی تحت شرایط ویژه و با رعایت تمام موارد وقایه‌ای و طبی شروع می‌شود. به گفته او، برای شروع پروازهای داخلی هم برنامه منظم در هماهنگی با وزارت صحت عامه ترتیب شده و به‌زودی پروازهای داخلی از سر گرفته می‌شود .
او تأکید کرد که ارائه خدمات معیاری در سکتور هوانوردی از مسئولیت ‌های جدی اداره هوانوردی است و همه کارمندان این نهاد برای بهبود خدمات تلاش می‌کنند .
آقای وفایی زاده افزود تا زمانی که هوانوردی افغانستان از "فهرست سیاه" اتحادیه اروپا خارج نشود و تصدیق این سکتور از سوی «سازمان ایکاو» تأیید نشود، راه توسعه سکتور هوانوردی ملکی افغانستان بسته است .
او گفت: موضوع سرتیفیکیشن میادین هوایی از موضوعات مهم و اساسی است و اگر تا آخر سال ۲۰۲۰ میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی که تقریباً بیش‌تر از ۷۰ فیصد عملیات هوانوردی افغانستان از این میدان صورت می‌گیرد، تأیید نشود، ممکن است که پروازهای بین‌المللی از این میدان محدود شود .
رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی گفت که بر اساس تفاهمی که با رئیس جمهور غنی صورت گرفته، بعد از این تمام نهادهای میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی تحت یک رهبری و سیستم فعالیت می‌کنند و گزارش‌ده به ریاست این میدان می‌باشند تا از فراهم شدن زمینه هر نوع سوءاستفاده و ناهماهنگی ‌ها جلوگیری شود .
او همچنین گفت که براساس فرمان ریاست جمهوری اداره هوانوردی ملکی به یک اداره مستقل بدل شده است. او استقلال این اداره را از خواست‌های اصلی نهادهای بین‌المللی هوانوردی عنوان کرد .