صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۲ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کرونا در افغانستان؛ ابتلای بیش از ۹۰۰ نفر در یک شبانه روز

کرونا در افغانستان؛ ابتلای بیش از ۹۰۰ نفر در یک شبانه روز

افغانستان‌ما: وزارت صحت عامه از ثبت بیشترین رقم ابتلا به ویروس در یک شبانه روز خبر داده است .
بر اساس آماری که این وزارت امروز (جمعه، ۱۶ جوزا) منتشر کرده، در شبانه روز گذشته ۹۱۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور ثبت شده که بیشترین رقم از زمان شیوع این ویروس در افغانستان است و با ثبت این رقم شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشور به ۱۸ هزار و ۹۶۹ نفر رسیده است .
وزارت صحت عامه می‌گوید که در شبانه روز گذشته یک هزار و ۵۷۰ نمونه مشکوک آزمایش شده که ۹۱۵ مورد آن مثبت تشخیص شده است .
آمار وزارت صحت عامه نشان می‌دهد که بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته در ولایات کابل، هرات و بلخ شناسایی شده که به ترتیب ۴۲۳ مورد، ۲۰۱ مورد و ۱۱۶ مورد است .
همچنین در شبانه روز گذشته، ۲۹ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در در کندز، ۲۳ مورد جدید در کنر، ۲۱ مورد جدید در قندهار، ۲۱ مورد جدید در فراه، ۲۱ مورد جدید در سرپل، ۲۰ مورد جدید در هلمند، ۱۵ مورد جدید در سمنگان، ۱۱ مورد جدید در پکتیا، هفت مورد جدید ننگرهار، چهار مورد جدید میدان‌وردک و سه مورد جدید در لغمان شناسایی شده است .
بر اساس آمار وزارت صحت عامه، در ۲۴ ساعت گذشته ۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا جان داده‌اندو شمار جان باختگان به ۳۰۹ نفر رسیده است .
همچنین در شبانه روز گذشته ۱۷۸ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور بهبود یافته و شمار بهبود یافتگان به یک هزار و ۷۶۳ نفر رسیده است .