صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۲ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشور به ۱۹ هزار و ۵۵۱ نفر رسید

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشور به ۱۹ هزار و ۵۵۱ نفر رسید

افغانستان‌ما: وزارت صحت عامه اعلام کرده که با شناسایی ۵۸۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد مبتلا به این ویروس در کشور به ۱۹ هزار و ۵۵۱ نفر رسید .
بر اساس آماری که این وزارت امروز (شنبه، ۱۷ جوزا) منتشر کرده، در ۲۴ ساعت گذشته ۷۶۱ نمونه مشکوک آزمایش شده که ۵۸۲ نمونه آن مثبت تشخیص شده است‌ .
آمار وزارت صحت عامه نشان می‌دهد که در شبانه روز گذشته بیشترین موارد ابتلا به ویروس کرونا در ولایات هرات، کابل و نیمروز شناسایی شده که به ترتیب ۱۹۳ مورد، ۱۶۱ مورد و ۱۰۷ مورد است .
همچنین در شبانه روز گذشته، ۴۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در در بلخ، ۲۳ مورد جدید در ننگرهار، ۱۵ مورد جدید در لغمان، ۱۴ مورد جدید در غور، هفت مورد جدید در قندهار، شش مورد جدید در ارزگان، پنج مورد جدید در کنر، دو مورد جدید در نورستان، دو مورد جدید در هلمند و یک مورد جدید در پکتیا شناسایی شده است .
وزارت صحت عامه اعلام کرده که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان داده‌اند و شمار جان باختگان به ۳۲۷ نفر رسیده است .
این وزارت افزوده که همچنین در ۲۴ساعت گذشته ۶۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته‌اند و شمار بهبود یافتگان به یک هزار د ۸۳۰ نفر رسیده است .