صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جوزا ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فعاليت سراى شهزادۀ کابل همه روزه شد

فعاليت سراى شهزادۀ کابل همه روزه شد

اتحادیۀ صرافان سرای شهزاده شهر کابل مى گويد که سر از روز( يکشنبه) این مارکيت تبادلۀ اسعار همه روزه فعاليت مي داشته باشد  .این درحالی است که در بیش از سه ماه گذشته، به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا درکشور، این سرای تبادلۀ اسعار سه روز درهفته فعاليت داشت .
احمد شاه عضواتحادیه صرافان سرای شهزاده شهر کابل به آژانس خبری پژواک گفت که سرای، سر از روز ۱۵ سرطان همه روزه از ساعت هشت صبح تا یک بعداز ظهر باز می باشد.
وی افزود :« این فیصله را بخاطر نمودیم که از ازدحام جلوگیری شود؛ زیرا عید سعید قربان نزدیک است و حواله برای هموطنان ما بیشتر می آید، اگر یک روز بعد باز باشد، ازدحام بیشتر شده و خطر شیوع ویروس کرونا افزایش می یابد.» موصوف می گوید که برای صرافان تاکید شده است تا رهنمودهای صحی را جدا رعایت کنند.
اتحادیه صرافان از مردم می خواهد که رهنمودهای صحی به ویژه استفاده از ماسک، دستکش، فاصله دومترى و شستن دست ها با مایع ضد عفونی را جدا ًرعایت کنند. این درحالی است که بعد از عید سعید فطر در اکثرمناطق در شهرکابل قیود برگشت وگذار شکستانده شده برخى مارکيت ها باز می باشند و اکثر مردم رهنمودهای وزارت صحت عامه را رعایت نمی کنند.
به اساس معلومات صحت عامه افغانستان، رقم مبتلایان به ویروس کرونا درکشور به۳۲۶۷۲ رسیده که از این میان ۸۲۶ تن جان باخته و ۱۷۳۳۱  تن شفایاب شده اند.