صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۹ تن به ویروس کرونا مصاب و ۳۴ تن جان باختند

در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۹ تن به ویروس کرونا مصاب و ۳۴ تن جان باختند

وزارت صحت عامه از ثبت ۲۳۹ واقعۀ جدید بیماری کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مبتلايان به اين ويروس تاکنون در افغانستان به ۳۳۱۹۰ تن افزایش یافته است.
به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته صدها نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۲۳۹ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است. منبع مى افزايد، با ثبت این امار؛ تعداد مبتلایان به این ویروس تا اکنون در افغانستان به ۳۳۱۹۰ تن افزایش یافته است.
در خبرنامه اى اين وزارت که دیروز (دوشنبه ۱۶ سرطان 1399) به دسترس قرار گرفته ، آمده است که از جمله ارقام جديد ثبت شده؛ ۹۰ تن در کابل، ۵۱ در غزنی، ۲۳ در هرات، ۱۶ در بامیان، ۹ در بغلان، ۸ در بلخ، ۷ در کندهار، ۶ در زابل، ۵-۵ در کندز و لوگر، ۴ در کنر، ۳-۳ در پروان، لغمان و پنجشیر، ۲-٢ در سمنگان و هلمند،  ويک –يک تن در ننگرهار و تخار به ویروس کرونا مصاب شده اند.
بر اساس اعلامیه، در یک شبانه روز گذشته، ۷۳۷ فرد مبتلا به ویروس کرونا، بهبود یافته اند که شمار مجموعی بهبود یافته گان به ۲۰۱۰۳ نفر رسیده است.
به همين گونه این وزارت همچنان از ثبت ۳۴ واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به (کوید ۱۹) در یک شبانه روز گذشته  نيز خبر داده، می گوید که شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تاکنون در افغانستان به ۸۹۸ تن رسیده است.
وزارت صحت عامه، از مردم افغانستان خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، دستورات صحی را رعایت کنند. این در حالی است که در این اواخر شیوع ویروس کرونا در افغانستان در حال کاهش است.