صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جوزا ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۲ تن به ویروس کرونا مصاب و ۲۳ تن جان باخته اند

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۲ تن به ویروس کرونا مصاب و ۲۳ تن جان باخته اند

وزارت صحت عامه از ثبت ۱۷۲ واقعۀ جدید بیماری کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داده می گوید که تعداد مجموعی مبتلايان به اين ويروس تاکنون در افغانستان به ۳۴۳۶۶ تن افزایش یافته است.
به اساس معلومات اين وزارت، در ۲۴ ساعت گذشته ۳۹۵ نمونۀ مشکوک ويروس کرونا در لابراتوارهای کشور مورد آزمایش قرار گرفته که از این میان ۱۷۲ واقعۀ آن مثبت تشخیص شده است.
منبع مى افزايد، با ثبت این امار تعداد مبتلایان به این ویروس در افغانستان تا اکنون به ۳۴۳۶۶ تن افزایش یافته است.
در خبرنامه اى اين وزارت روز شنبه )۲۱ سرطان) ، آمده است که از جمله ارقام جديد ثبت شده، ۱۳۹ تن در کابل، ۱۰ در بلخ، ۸ در کندهار، ۷ در نیمروز، ۴ در هلمند، ۳ در ارزگان و ۱ در زابل، به ویروس کرونا مصاب شده اند. بر اساس خبرنامه، در یک شبانه روز گذشته، ۲۵۳ فرد مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته اند که شمار مجموعی بهبود یافته گان به ۲۱۱۳۵ نفر رسیده است. به همين گونه این وزارت از ثبت ۲۳ واقعۀ فوتى به اثر ابتلا به (کوید-۱۹) در یک شبانه روز گذشته نيز خبر داده، می گوید که شمار مجموعی جان باخته گان از اثر این بیماری تاکنون در افغانستان به ۹۹۴ تن رسیده است. وزارت صحت عامه از مردم افغانستان خواسته است تا برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا دستورات صحی را رعایت کنند. این در حالی است که در این اواخر شیوع ویروس کرونا در افغانستان در حال کاهش است.