صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۰ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

موج دوم ویروس کرونا؛ دانشگاه‌های کشور تا 15 حوت تعطیل می‌شوند

موج دوم ویروس کرونا؛  دانشگاه‌های کشور تا 15 حوت تعطیل می‌شوند

وزارت تحصیلات عالی کشور اعلام کرده است که به دلیل شیوع دوباره ویروس کرونا، دانشگاههای کشور از 8 قوس تا 15 حوت تعطیل خواهند شد.
حنیف فرزان، معاون سخنگوی وزارت تحصیلات عالی روز شنبه اول قوس گفت که بر اساس تصمیم کابینه و به دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا، وزارت تمامی دانشگاههای کشور (دولتی و خصوصی) را از 8 قوس تا 15 حوت تعطیل میکند.
آقای فرزان افزود که تمامی دانشگاههای کشور، میبایست درسهای باقیمانده خود را به صورت غیرحضوری و انلاین به دانشجویان ارایه کنند.
وزارت صحت عامه کشور، هفته گذشته از شیوع دوباره ویروس کرونا به شهروندان کشور هشدار داده بود و به همین دلیل تمامی تالارهای عروسی را مسدود کرد.
بر اساس گزارشهای وزارت صح و بر اساس آزمایشهای انجام شده، شمار واقعات مثبت ویروس کرونا در ماه اخیر رو به افزایش بوده است.
حدود یک ماه میزان مبتلایان به ویروس کرونا بر اساس گزارش وزارت صحت، روزانه بین 10 تا 20 تن بود که اکنون این میزان به روزانه بیشتر از 200 تن رسیده است. همچنین بر اساس همین گزارش، روزانه بین 10 تا 15 شهروند در نقاط مختلف کشور بر اساس ابتلا به ویروس کرونا جان میدهند.
وزارت صحت عامه روز شنبه اول قوس نیز با نشر گزارشهای روزانه مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا نوشته که در بیستوچهار ساعت گذشته، 140 تن شناسایی و 12 تن دیگر فوت کردهاند.
وزارت صحت آمار دقیقی از میزان مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا ندارد اما پیش از این در نتیجه یک تحقیق میدانی دریافته بود که حدود یک سوم از جمعیت کشور مبتلا به بیماری کوید-19 شدهاند.
میزان مرگ و میر را را وزارت صحت عامه در گزارش خود منتشر نکرده بود اما به صورت میانگین در کشورهای دیگر، بین 3 تا 5 درصد از مبتلایان جان میدهند.
آمارهای وزارت صحت عامه کشور نشان میدهد که تاکنون با شیوع ویروس کرونا (حمل سال جاری) بیش از 42 هزار مبتلا و حدود یک و نیم هزار تن دیگر جان باختهاند. آماری که قطعا بیشتر از این است.