صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

حمله انتحاری در غزنی و زابل؛ ۳۰ نفر کشته و حدود ۵۰ نفر زخمی شدند

حمله انتحاری در غزنی و زابل؛ ۳۰ نفر کشته و حدود ۵۰ نفر زخمی شدند

مقامهای امنیتی ولایت غزنی میگویند که بر اثر حمله موتر بمب گذاری شده به پایگاه اردوی ملی در منطقه «قلعه جوز» در اطراف شهر غزنی، 30 تن کشته و 28 تن دیگر زخمی شدهاند.
یک حمله کننده انتحاری همراه با یک موتر بمب گذاری شده حوالی ساعت هفت و نیم صبح روز یکشنبه به یک پایگاه نیروهای اردوی ملی حمله کرد. بازمحمد همت، رئیس شفاخانه غزنی روز یکشنبه 9 قوس پس وقوع رویداد گفت که ۳۰ نفر کشته و ۲۸ زخمی این رویداد تاکنون به مراکز درمانی منتقل شدهاند که همه نظامیان هستند. در حمله انتحاری دیگر در ولایت زابل در همسایگی غزنی هم یک نفر کشته و دستکم ۲۰ نفر دیگر زخمی شدهاند که به گفته مسئولین هدف آن رئیس شورای ولایتی زابل بوده است. واحدالله جمعهزاده، سخنگوی والی غزنی گفته است که این حمله با موتر نظامی نوع «هموی» انجام شده است. او گفته که هدف یک واحد اردو در نزدیکی «قلعه جوز» در اطراف شهر بوده است. وزارت دفاع افغانستان نیز حمله در نزدیکی یکی از پایگاههای نیروهای امنیتی در «قلعه جوز» ولسوالی «ده یک» ولایت غزنی را تایید کرده است. به گفته این وزارت انتحار کننده قصد داشت خودش را به داخل پایگاه برساند که قبل از رسیدن به هدف شناسایی و در تیراندازی نیروهای امنیتی در نزدیکی پایگاه منفجر شد.
این وزارت گفته که در این حمله ۱۰ نفر از سربازان اردوی ملی کشته و ۷ نفر دیگر زخمی شدهاند. مسئولیت این حمله را تاکنون کسی به عهده نگرفته است. منطقه قلعه جوز که این رویداد در آن رخ داده در حدود ۱۲ کیلومتری جنوب شرق شهر غزنی موقعیت دارد و در مسیر ولسوالی دهیک است. دهیک از ولسوالیهای ناامن غزنی است که حدود یک سال شده مرکز آن به دست دولت افتاده اما جنگجویان طالبان در اکثریت مناطق دیگر آن فعال اند. در این منطقه قبلا یک پایگاه پولیس نظم عامه موقعیت داشت که حالا در اختیار نیروهای اردوی ملی است.