صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۴ دلو ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کشته شدن 9 جنگجوی پاکستانی در لایت نیمروز

کشته شدن 9 جنگجوی پاکستانی در لایت نیمروز

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در یک حمله هوایی که دو شب پیش انجام شد، 14 جنگجوی طالبان به کشته شدند که در میان آنان 9 جنگجو پاکستان نیز به قتل رسیدند .
این وزارت دوشنبه 22 جدی با نشر اعلامیه‌ای تصریح کرده است که در حمله هوایی دو شب پیش قوای هوایی کشور در ساحه «منزری» ولسوالی خاشرود ولایت نیمروز یک قرارگاه طالبان هدف قرارداده شد، در این حمله، ۹ تروریست پاکستانی و ۵ جنگجوی طالبان کشته شدند و ۶ تن دیگر این جنگجویان زخمی شدند .
گفته می‌شود در این حملات به غیر نظامیان نیز آسیب رسیده است. وزارت دفاع ملی تا کنون این ادعا را رد ویا تایید نکرده است . اما در اعلامیه خود اضافه کرده است که بررسی‌ها در پیوند به ادعاهای آسیب رسیدن به افراد ملکی در این حمله ادامه دارد .
این درحالیست که هیات‌های مذاکره کننده هردو طرف هم اکنون در دوحه بسر می‌برند و قرار است دور دوم گفتگوهای میان افغانی امروز یا فردا آغاز گردد. اما افزایش حملات چریکی، ترورهای هدفمند کارمندان دولتی و غیر نظامیان و سازماندهی انفجارهای شهری در روزهای اخیر توسط طالبان نشان می‌دهد که این گروه به صلح باور چندانی ندارد .
برخی از کارشناسان نیز گفته اند که شرایط موجود گفتگوها تحت فشار خارجیان به خصوص ایالات متحده امریکا به میان است و درغیر صورت طالبان باوری به صلح و گفتگو ندارد .
احمد ضیا سراج نیز قبلا گفته بود که طالبان تنها به فکر وقتی کشی است و هیج باوری به صلح و رسیدن به تفاهم سیاسی ندارد .