صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نماینده قطر برای افغانستان با رهبران پاکستان در مورد صلح گفتگو کرده است

نماینده قطر برای افغانستان  با رهبران پاکستان در مورد صلح گفتگو کرده است

القحطانی نماینده ویژۀ قطر برای افغانستان، با رئیس ارتش پاکستان و دیگر مقامات ارشد در مورد صلح افغانستان گفتگو کرده است.
در یک خبرنامه که بتاریخ ۵ حوت از سوی وزارت امور خارجه پاکستان به نشر رسیده، آمده است که داکتر مطلق بن ماجد القحطانی نماینده خاص قطر، روز گذشته وارد اسلام آباد شده است.
منبع گفته است که وی ابتدا با محمد صادق نماینده خاص پاکستان برای افغانستان ملاقات کرده، و در رابطه به صلح افغانستان با وی بحث نموده است.
از طرف دیگر، در خبرنامه نشر شده از سوی ارتش پاکستان آمده است که القحطانی، همچنین با جنرال قمر جاوید باجوه رئیس ارتش، در راولپندی نیز ملاقات و در مورد صلح افغانستان و پیشرفت های اخیر گفتگو کرده است.
منبع افزوده است که جنرال باجوه در این ملاقات، بار دیگر اطمینان داده که كشورش، به نقش مثبت در روند صلح افغانستان ادامه خواهد داد.
از طرف دیگر، وزارت امور خارجه پاکستان گفته است که القحطانی، با شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه نیز دیدار کرده است.
منبع نوشته است که قریشی، از نقش مثبت قطر در روند صلح افغانستان ستایش کرده، که در ابتدا میزبانی گفتگوهای امریکا و طالبان را کرده، و اکنون میزبان گفتگوهای دولت افغانستان و طالبان می باشد.
وی افزوده است که پاکستان، به این باور می باشد که هیچ راه حل نظامی برای منازعه افغانستان موجود نیست، و باید از طریق مذاکرات یک راه حل سیاسی برای آن دریابد.
قابل یادآوریست که اخیراً تلاش های دیپلماتیک برای صلح افغانستان بیشتر شده است؛ چند روز پیش ضمیر کابلوف نماینده خاص روسیه برای افغانستان نیز در جریان سفر خود به پاکستان، با مقامات آن کشور در مورد روند صلح افغانستان گفتگو کرده بود، پیش از این جنرال مکنیزی قوماندان قوماندانی مرکزی ارتش امریکا نیز با رئيس ارتش پاکستان، در رابطه به صلح افغانستان بحث کرده بود.