صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

هشدار اداره هواشناسی؛ احتمال بارش سنگین برف و باران در 24 ولایت

هشدار اداره هواشناسی؛ احتمال بارش سنگین برف و باران در 24 ولایت

اداره هواشناسی کشور اعلام کرده است که احتمال بارش برف و باران شدیدی در 24 ولایت کشور در روزهای اخیر وجود دارد.
این اداره روز شنبه 16 حوت با نشر خبرنامهای با عنوان «هشدار» نوشته است که احتمال وقوع برف وباران نسبتاً شدید همراه با سیلابهای آنی در 24 ولایت پیش بینی شده است.
این ولایتها شامل ولایات کابل، غور، بادغیس، فاریاب، دایکندی، سرپل، بلخ، سمنگان، بامیان، میدان وردک، بغلان، کندز، تخار، بدخشان، پروان، پنجشیر، نورستان، کنر، کاپیسا، لغمان، ننگرهار، لوگر، پکتیا، خوست و به شمول سالنگها میشود. اداره هواشناسی کشور میگوید که مقدار بارندگی در نقاط مختلف کشور بین ( ۱۰ الی ۳۰ ) ملیمتر پیشبینی میشود.
این حجم از بارش و برف در حالی پیشبینی میشود که زمستان گذشته در کلانشهرها (کابل، هرات، بلخ) که همه ساله شاهد برف و بارش زیادی بود، بارشی نشد.
اداره هواشناسی نیز پیش از رسیدن فصل سرما، پیشبینی کرده بود که افغانستان سردترین زمستان را در سال آینده تجربه خواهد کرد. اما کابل و شماری دیگر از ولایتها آنچنان که پیشبینی شده بود، سرد نبود.
بارش کم برف و باران باعث شده بود که وزارت زراعت و مالداری و شماری از کشاورزان سراسر کشور، نسبت به بروز خشکسالی ابراز نگرانی کنند. اکنون کشاورزان امیدوارند که با بارش باران، از خشکسالی کاسته شود تا علاوه بر رونق مالداری، وضعیت کشاورزی نیز بهتر شود.