صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دیدار رئیس جمهور با مارشال دوستم؛ دوستم: از مردم و خاک خود قاطعانه دفاع می‌کنیم

دیدار رئیس جمهور با مارشال دوستم؛  دوستم: از مردم و خاک خود قاطعانه دفاع می‌کنیم

ریاست جمهوری اعلام کرده است که محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور و مارشال عبدالرشید دوستم، رهبر حزب جنبش اسلامی افغانستان در کابل دیدار کردند.
ارگ روز شنبه 16 اسد با نشر خبرنامهای نوشته است که در این دیدار روی وضعیت عمومی امنیتی کشور به ویژه وضعیت امنیتی ولایات شمال، بحث و تبادل نظر شد.
در این دیدار، آقای دوستم گفته که ما در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان قرار داریم و از مردم و خاک خویش قاطعانه دفاع میکنیم.
به نقل از خبرنامه، او افزود: زمان آن فرا رسیده است که در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی در راستای بهبود وضعیت امنیتی کشور و دفاع از ارزشها تلاش کنیم و در برابر دشمن ایستادگی کنیم.
اعلام وضعیت نظامی
احسان نیرو، سخنگوی حزب جنبش اسلامی افغانستان در پی دیدار آقایان غنی و دوستم، گفت که مارشال دوستم طرح وضعیت نظامی را به رئیس جمهور داده و مورد استقبال قرار گرفته است.
آقای نیرو گفت که مارشال عبدالرشید دوستم از محمداشرف غنی، رییس جمهوری کشور خواسته که وضعیت کشور را نظامی اعلام کند.
او احتمال داد که در دو روز آینده ممکن است این طرح اجرایی شود.
منابع حکومتی به گونهی رسمی تاکنون در این مورد چیزی نگفتهاست.
طی روزهای گذشته، جنگجویان گروه طالبان حملات شدیدی بر مرکز ولایت جوزجان، تخار، هلمند و نیمروز انجام دادهاند که موجب خسارات به زیربناهای کشور و تلفات غیرنظامیان شده است.
تصاویر و ویدیوهای منتشر شده در شبکههای اجتماعی نیز نشان میدهد که شماری افراد مسلح در شهر زرنج مرکز ولایت نیمروز، در حال غارت اموال دولتی هستند.