صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

از اثر درگیری ها در کندهار، ۲۸ غیرنظامی کشته و زخمی شدند

از اثر درگیری ها در کندهار، ۲۸ غیرنظامی کشته و زخمی شدند

در نتیجۀ جنگ ها در ولایت کندهار، به شمول زنان و کودکان، ۲۸ غیرنظانی کشته و مجروح شده اند.
از سویی هم منابع امنیتی می گویند که در جریان عملیات در شهر کندهار، ولسوالی های ژیری و دند، ۴۷ طالب مسلح کشته و ۲۶تن دیگر زخمی شده اند.
داکتر محمد داوو فرهاد آمر شفاخانۀ حوزوی میرویس کندهار، به آژانس خبری پژواک گفت که ۲ جسد و ۲۶ زخمی به بیمارستان انتقال داده شده که همۀ آنها افراد ملکی می باشند.
وی افزود که کشته و زخمی شدگان یادشده؛ از حوزه اول امنیتی، میرویس مینه مربوط حوزۀ هفتم، حوزۀ  ۱۵، چونی، حاجی عرب، شین غزی، اصحابی و برخی مناطق دیگر شهر کندهار به این شفاخانه منتقل شده اند. وی گفت که هر دو فرد کشته شده، ملکی اند و در زخمی شدگان؛ پنج کودک، دو زن و  ۱۹ مرد شامل اند.
به گفتۀ وی، از این جمله ۱۸تن به اثر مرمی و ۸ تن دیگر به دلیل اصابت هاوان زخمی شده اند.
فرهاد گفت که وضعیت صحی برخی زخمی شدگان، قابل نگرانی می باشد.
از طرف دیگر، مقامات اردوی ملی می گویند که در شهر کندهار و دو ولسوالی، عملیات جریان دارد و تعداد زیادی از مخالفین مسلح را کشته و زخمی کرده اند.
جگرن صادق عیسی سخنگوی قول اردوی ۲۰۵ اتل، به پژواک گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی، با حمایت نیروی هوایی در شهر کندهار، ولسوالی های دند و ژیری، طالبان را هدف قرار داده اند که ۴۷ طالب کشته و ۲۶ تن دیگر از آنها زخمی شده اند.
به بیان او، در جریات عملیات، برخی وسایط و یک تعداد اسحلۀ آنها نیز از بین برده شده است. اما طالبان مسلح، تاکنون دراین مورد چیزی نگفته اند.
بعد از آن که بیشتر ولسوالی های کندهار، از سوی طالبان تصرف شده است، حدود یک ماه می شود که در هفت ناحیۀ شهر کندهار، بین نیروهای امنیتی و طالبان مسلح درگیری جریان دارد.
به دلیل جنگ، تاکنون ده ها فرد ملکی کشته و زخمی شده و ۳۰ هزار خانواده از خانه های خود بیجا شده اند.
باشندگان شهر کندهار و پناهندگان بیجاشده که به دلیل ادامۀ نبردها بسیار آسیب دیده اند، از حکومت می خواهند که جنگ را از شهر کندهار خارج کند؛ تا بتوانند نفس راحت بکشند و به خانه های خود بازگردند.