صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ حوت ۱۴۰۲

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

افزایش حملات طالبان؛ ارگ: خیزش‌های مردمی تجهیز می‌شوند

افزایش حملات طالبان؛ ارگ: خیزش‌های مردمی تجهیز می‌شوند

ریاست جمهوری اعلام کرده است که شماری از بزرگان سیاسی و جهادی در دیدار با رئیس جمهور کشور در مورد تجهیز خیزشهای مردمی در چارچوب نیروهای امنیتی و دفاعی کشور فیصله کردند.
محمد امیری، معاون سخنگوی ریاست جمهوری روز دوشنبه 18 اسد به رسانهها گفت که  محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور با شماری از بزرگان جهادی و سیاسی کشور در ارگ دیدار و گفتگو کرد.
آقای امیری گفت که بزرگان سیاسی و جهادی کشور ضمن حمایت از نظام و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور «در مورد انسجام و تجهیز خیزشهای مردمی تحت چتر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و اقدامات عاجل جهت سرکوبی دشمنان کشور بحث و فیصله کردند.»
در این دیدار سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهور؛ عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی؛ محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان و مشاور ارشد رئیس جمهور در امور امنیتی و سیاسی؛ داکتر صادق مدبر رئیس حزب انسجام ملی؛ محمد یونس قانونی معاون پیشین ریاست جمهوری؛ محمدکریم خلیلی، رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان؛ عبدالربالرسول سیاف، رهبر حزب دعوت اسلامی افغانستان؛ مارشال عبدالرشید دوستم، رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان؛ عبدالرحمان رحمانی، رئیس مجلس؛ فضلالهادی مسلمیار، رئیس مشرانوجرگه، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی و فضل فضلی رئیس اداره امور حشور داشتند.
ریاست جمهوری با نشر خبرنامهای نوشته که رهبران سیاسی و جهادی کشور برعلاوه بحث روی وضعیت عمومی امنیتی کشور، حمایت همه جانبه خویش را از نظام جمهوریت، نیروهای امنیتی و دفاعی، تقویت صدا و صف واحد در برابر دشمن و حفاظت از ارزشها و دستاوردهای دو دهه پسین اعلام کردند.
پیش از این نیز شماری زیاد از نمایندگان مجلس و بزرگان جهادی در حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و نظام جمهوریت اعلام آمادگی کرده بودند.
این اعلام آمادگیها در حالی شکل میگیرد که اخیرا جنگجویان گروه طالبان بخشهایی از مراکز پنج ولایت از جمله نمیروز، جوزجان، سرپل، کندز، سمنگان و تخار را به تصرف درآوردهاند.
از سوی دیگر، در روزهای اخیر هواپیماهای بی52 ایالات متحده امریکا برخی از پایگاههای جنگجویان گروه طالبان در بمباران کردهاند.