صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۷ سرطان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شماري از نمايندگان مردم غزني در مجلس، در اعتراض به تصميم کميسيون مستقل انتخابات مبني بر تقسيم کردن اين ولايت به سه حوزه انتخاباتي، گفتند که اين اقدام کميسيون نقض آشکار قانون انتخابات است...

د کلیو د بیارغونې او پراختیا وزارت وايي چې د کلیو له پور ورکوونکو او سپما ټولنو سره یې ۱۰۳ ميليون افغانۍ مرسته کړې ده. د کلیو د بیارغونې او پراختیا وزارت په هغه خبرپاڼه کې چې پژواک خبري اژانس ته . . .

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری می گوید که بسیاری از مشکلات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و حتی امنیتی کنونی ریشه در نابسامانی های فرهنگی دارد. آقای دانش دیروز، دوشنبه 4 سرطان، در مراسم معرفی حسینه صافی به عنوان . . .

کمیتۀ رهبری صندوق بازسازی افغانستان که از سوی شماری از کشورها و نهادهای خارجی تمویل و توسط بانک جهانی اداره می شود، چهارچوب برنامه همکاری مالی سه ساله برای افغانستان را تصویب کرد. . .

شمارى از باشندگان ولايت فارياب، در اعتراض به ناامنى ها دراين ولايت؛ با برپايى خيمه هاى تحصن، دروازه هاى برخى از ادارات کليدى دولتى را بستند. اين خيمه هاى تحصن را اعضای شبکه نهاد های جامعه مدنی، بيجا شدگان و متضررين . . .

شماری از شهروندان غزنى، خواستار بازشدن دفتر ولايتى کميسيون انتخابات در اين ولايت شده مى گويند که اگر تا يک هفته به خواست آنان جواب مثبت داده نشود، دست به اعتراض هاى گسترده مى زنند. . .

مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم مسکرات و مواد مخدر می‌گوید که قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی نسبت به سال گذشته بیشتر شده است. خالد موحد، سخنگوی مرکز عدلی و قضای مبارزه با جرایم مسکرات و مواد مخدر . . .

مجلس نمایندگان در واکنش به عدم ارائه جزئیات صلح از سوی حکومت می گوید که صلح پنهانی قابل قبول نیست و باید جزئیات روند صلح با طالبان، با مجلس نمایندگان و مردم افغانستان در میان گذاشته شود. . .

وقتی از کوچه و خیابان های شهر کابل گذر میکنی و میبینی که اکثر لوحه ها و نام ها برگرفته از زبان های خارجی است، درمی یابیم که ما تنها ملتی هستیم که به خاطر زبان با هم می جنگیم؛ ولی گفتگو و نام گذاری هایمان با زبان های دیگر است. . .

محمد حنیف اتمر مشاور امنیت کشور در رأس یک هیأت بلند پایه امنیتی به ازبکستان رفت و در جریان سفرش با مقامات بلند پایه امنیتی و سیاسی آن کشور پیرامون روابط دو جانبه به خصوص در بخش ابتکار برای صلح و همکاریهای اقتصادی گفتگو کرد. . .

والي ولايت جنوب شرقي پکتيا مي گويد تلاش هاي جريان دارد تا اين ولايت به عنوان يک منطقه امن و محلي براي گفتوگوهاي صلح ميان گروه طالبان و حکومت اعلام شود. شميم کتوازي، والي پکتيا به بيبيسي گفته که . . .

صفحه نخست صفحه قبلی صفحه بعدی صفحه آخر