صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۹ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

عامر خان پس از دو سال با «دوبي گات» آمد

عامر خان پس از دو سال با «دوبي گات» آمد

تماشاگران سينماي هند پس از دو سال دوري عامرخان از روي پرده سينماها، با درام خانوادگي «دوبي گات» (خاطرات بمبئي) به ديدار اين بازيگر رفته‌اند. فيلم جديد اين خان معروف سينماي هند را خانم كران رائو بر اساس فيلم نامه اوريژينالي از خودش كارگرداني كرده است. رائو همسر عامرخان است.

«دوبي گات» اولين ساخته سينمايي كران رائو است كه قبل از اين دستيار عامرخان و چند فيلم ساز سرشناس ديگر سينماي هند بوده است. منتقدان سينماي هند فيلم را به دليل لحن روايتي غير متعارف آن ستوده‌اند و از آن به عنوان يكي از محصولات غيرمتعارف امسال سينماي هند اسم مي‌برند. فيلم قصه‌اي اپيزودوار دارد و بخش اصلي آن مربوط به يك زوج مسلمان است كه به تازگي ازدواج كرده و قصد توليد يك سري ويدئويي خانگي را دارند. نقاشي كه در نزديكي محل زندگي آن‌ها سكونت دارد، از آن‌ها كمك مي‌گيرند تا براي نقاشي‌هاي خود يك منبع الهام پيدا كند.

به جز عامرخان كه در نقش نقاش قصه فيلم بازي مي‌كند، بقيه بازيگران «دوبي گات» از بين چهره‌هاي تئاتري، جوان و ناشناس هستند. تحليل‌گران اقتصادي سينما در اين كشور آسيايي براي «دوبي‌گات» پيش‌بيني فروش بالايي مي‌كنند و اين در حالي است كه قصه و حال و هواي فيلم هيچ شباهتي به محصولات متداول باليوودي ندارد. آخرين فيلم عامرخان بر روي پرده سينماها «3 احمق» در روزهاي پاياني سال 2008 بود كه تبديل به يكي از پرفروش‌ترين فيلم‌هاي تاريخ سينماي هند شد. 4 فيلم قبلي اين بازيگر به نام‌هاي «گاميني»، «ستاره‌ها روي زمين»، «فنا» و «رنگ د بسنتي» هم فروش‌هاي بسيار بالايي در جدول گيشه‌ نمايش سينماهاي هند كرده‌اند.