صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۰ سرطان ۱۴۰۳

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

لینا علم از افغانستان برای دومین بار عضو هیأت داوران جشنواره فلم «امجن اندیا» شد

لینا علم از افغانستان برای دومین بار  عضو هیأت داوران جشنواره فلم «امجن اندیا» شد

افغانستان ما: لینا علم از بازیگران مطرح و شناخته شده کشور از برگزیده شدنش به عنوان عضو هیأت داوران جشنواره فلم «امجن اندیا» خبر داده است.
خانم لینا علم روز شنبه 9 اسد در صفحه فیسبوکش نوشته است که برای دومین بار به عنوان عضو هیأت داوران جشنواره جهانی امجن اندیا در این جشنواره اشتراک می کند.
این جشنواره از 24 سپتامبر الی 9 اکتبر در مادرید، یکی از شهرهای اسپانیا برگزار می شود. در این جشنواره 29 فلم از 17 کشور در بخش های مختلف برای رقابت انتخاب شده است.
22 نفر از 13 کشور جهان به رهبر آقای پدرو هرناندز سانتوس فلم ساز اسپانیایی اعضای هیأت داوران جشنواره امجن اندیا خواهد بود.
به گفتهای بانو علم او در انتخاب «بهترین بازیگر زن» در این جشنواره هم کاری خواهد کرد.
جشنواره امجن اندیا همه ساله به هدف نمایش فلم های هندی و کشورهای آسیایی به منظور کمک به معرفی بهتر فرهنگ هند و کشورهای آسیایی برگزار می شود.
جوایز این جشنواره بهترین فلم، بهترین کارگردان، بهترین، هنرپیشۀ زن، بهترین هنرپیشۀ مرد، بهترین موسیقی، بهترین، سینماسوگرافی، بهترین نسخه، بهترین فلم نامه و بهترین فلم کوتاه میباشد.
لینا علم هنرپیشه، فعال اجتماعی و تهیه کننده مشهور اهل افغانستان است. لینا در سال ۱۳۵۷ هجری خورشیدی در کابل، متولد شد و در سال ۱۳۶۸ هجری خورشیدی بهعلت جنگهای داخلی در افغانستان با خانوادهاش به امریکا، مهاجر شد. او از سال 1998 میلادی تا حال مشغول فعالیت در سینمای کشور بوده است. این هنر پیشه اهل افغانستان تا اکنون برنده جایزه بهترین بازیگر در بیشتر از دهها جشنواره داخلی و خارجی شده است.
لینا علم به تاریخ 23 فبروری 2019 در جشنواره بینالمللی سینمای زیتو در تانزانیا جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.
بانو علم به خاطر نقش مرکزیاش در فلم «نامهیی به رییسجمهور» این جایزه را دریافت کرد. گفتنی است که در این رقابت در برابر وی هنرپیشههای زن از کشورهای اوگاندا و هند نامزد این جایزه بودند که ستاره مشهور بالیوود «دپیکا پادوکون» نیز یکی از رقیبان او بود.