صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

لحن غيرمتعارف عامرخان

لحن غيرمتعارف عامرخان

«دهلي بلي» درام اجتماعي جديد عامرخان بازيگر مسلمان و سرشناس سينماي هند، فروش بالایی داشته است. استقبال زیاد تماشاگران از اين فيلم در حالي است كه قصه‌اي متفاوت و غيرباليوودي دارد و در زمره محصولات عامه‌پسند و تجاري سينماي هند قرار نمي‌گيرد.

دهلي بلي را كران رائو، همسر خود عامرخان كارگرداني كرده كه اولين ساخته سينمايي‌اش است. عامرخان، تهيه‌كننده فيلم در نقش بازيگر مهمان حضوري كوتاه‌مدت دارد و نقش اصلي فيلم را عمران خان بازيگر جوان سينماي هند بازي كرده است. اما از آنجا كه فيلم، قصه‌اي 3 اپيزودي دارد، نمي‌توان گفت يك بازيگر در آن نقش اصلي را دارد. اين قصه در شهر بمبئي اتفاق مي‌افتد و به صورت موازي قصه 3 خانواده جوان و ميانسال را تعريف مي‌كند.

تحليلگران اقتصادی- سينمايي اين كشور آسيايي مي‌گويند، دهلي بلي لقب يكي از فيلم‌هاي پرفروش سال 2011 سينماي هند را از آن خود خواهد كرد. عامرخان سال قبل درام «دهقاني» و «واقعگراي پيپلي» را در مقام تهيه‌كننده روي پرده سينماها داشت كه فروش بسيار بالايي در جدول گيشه نمايش سينماهاي هند كرد.

اين فيلم مورد پسند منتقدان سينمايي، از سوي هند نامزد رسمي حضور در رقابت‌هاي اسكار بهترين فيلم خارجي سال هم شد. عامرخان در سال‌هاي اخير از سينماي عامه‌پسند هند فاصله گرفته و بازيگر و تهيه‌كننده يكسري فيلم غيرمتعارف و روشنفكرانه شده است.