صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مجروح شدن عکاسان جنگ در شورش‌های لندن

مجروح شدن عکاسان جنگ در شورش‌های لندن

خشونت فراوان معترضان، عکاسانی را که این روزهای وقایع لندن و چند شهر دیگر انگلستان را پوشش میدهند با مشکل مواجه کردهاست. برخی از عکاسان با این‌که سابقه حضور در جنگ‌های داخلی و مناطق بحران‌زده در سایر قاره‌های جهان را داشتند و از این اتفاقات جان سالم بدر برده بودند، در کشوری که انتظار می‌رفت مردم برخورد منطقی‌تری با عکاسان داشته باشند، مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و اموال‌شان غارت شد. در دست داشتن دوربین‌های گران‌قیمت سبب شد آن‌ها به اهداف متحرک غارتگران بدل شوند و خیلی زود مورد هدف حملات آن‌ها قرار گیرند.

یکی از عکاسان جنگی که به تازگی از جنگ داخلی در لیبیا بازگشته و در منطقه کاریس در شهر بریکستون مشغول عکس گرفتن بود، از سوی سه نوجوان مورد حمله قرار گرفت و دوربین و سایر وسایل عکاسی او به ارزش 2500 پوند به سرقت رفت.

یک عکاس دیگر در منطقه هاکنی لندن توسط چهار نفر به شدت مضروب شد. یک عکاس دیگر هم در بیرمنگام مورد حمله گروهی از شورشیان قرار گرفت. بن استاکمن که در حال ضبط صحنه‌های مستند از حمله شورشیان به مغازه‌ای در منطقه تاتنهام بود از ناحیه صورت با بطری مجروح شد و صورتش 10 بخیه خورد.

دو نفر از عکاسان روزنامه دیلی میل هم در همین منطقه مورد ضرب و شتم قرار گرفته و اموال‌شان به ارزش هشت هزار پوند به سرقت رفت. به گفت پل لویس، عکاسان روزنامه گاردین از سوی شورشیان در مناطق مختلف شناسایی شده و برای دوربین‌های گران‌قیمت‌شان خیلی زود مورد حمله واقع می‌شوند. (گاردین)