صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۷ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

لیدی گاگا و بیانسه در فهرست سیاه وزارت فرهنگ چین

لیدی گاگا و بیانسه در فهرست سیاه وزارت فرهنگ چین

وزارت فرهنگ چین ۱۰۰ ترانه هنرمندان خارجی از جمله آثار پرطرفداری از لیدی گاگا و بیانسه، دو خواننده مشهور آمریکایی، را غیرقانونی اعلام کرده است. این وزارتخانه می‌گوید این ترانه‌ها امنیت فرهنگی این کشور را به خطر می‌اندازد. بنا بر دستور مقام های چینی، وب سایت‌های فروش موسیقی موظف شده‌اند که حداکثر تا روز ۱۵ سپتامبر، این ترانه‌ها را حذف کنند و در غیر این صورت تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت. اکثر ترانه هایی که ممنوع اعلام شده اند از تایوان و هنگ کنگ هستند.

چند ترانه جاپانی نیز در فهرست سیاه مقام های چینی قرار گرفته اند. وزارت فرهنگ چین در سال ۲۰۰۹ میلادی طی بخش نامه ای بر مقابله با توزیع ترانه های «مستهجن» تأکید کرده بود. به نظر می‌رسد که تصمیم تازه این وزارتخانه نیز در چارچوب این بخش نامه اتخاذ شده باشد.

اینترنت در چین به شدت کنترول می شود و هر مطلبی که نامناسب تشخیص داده شود، فورا فیلتر می شود. رئیس حزب کمونیست پکن این هفته به شرکت های ارایه کننده خدمات اینترنتی در چین هشدار داده بود که کنترول خود را بر مطالب منتشر شده در این شبکه تشدید کنند و به انتشار آنچه که وی اطلاعات ساختگی یا منحرف کننده خواند، پایان دهند.