صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

خداحافظي با سينماي اكشن

خداحافظي با سينماي اكشن

جكي جان، بازيگر رزمي‌كار سينماي چين و هنگ‌كنگ اعلام كرده است ديگر قصد ندارد در فيلم‌هاي اكشن و حادثه‌اي ايفاي نقش كند و هنرهاي رزمي خود را به نمايش بگذارد. اين بازيگر 57 ساله سينما مي‌گويد احساس مي‌كند ديگر جوان نيست و چنين نقش‌هايي با سن و سال و احوال وي مناسب به نظر نمي‌رسد.

رسانه‌هاي گروهي چين مي‌نويسند جكي جان به واقعيت درستي اشاره كرده و چند فيلم آخر حادثه‌اي او نشان مي‌دهد وي ديگر آن چالاكي و جست و خيز سابق را ندارد. به گفته آنها، آنچه فيلم‌هاي حادثه‌اي جكي جان را جذاب مي‌كند، حركات آكروباتيك‌وار رزمي و كاراته‌اي وي است كه با سرعت بالايي صورت مي‌گيرد و وقتي فيلم‌هايش فاقد اين نوع صحنه‌ها باشند، تماشاگران هم رغبتي براي ديدن فيلم‌هاي اكشن و حادثه‌اي او نشان نمي‌دهند.

در همين ارتباط جكي جان گفته از اين پس، هم قصد دارد فعاليت بازيگري خود را كاهش دهد و هم فقط در فيلم‌هاي درام و تاريخي ايفاي نقش خواهد كرد. آخرين فيلم اين بازيگر روي پرده سينماها قسمت دوم انيميشن كامپيوتري «پانداي كونگ‌فوكار» بود كه در آن به جاي يكي از شخصيت‌هاي اصلي ماجرا صحبت كرد.

فيلم درام و اكشن «ژين شوالين» همين روزها روي پرده سينماها مي‌رود كه در آن نقش يك آشپز ماجراجو را دارد. او فيلم «ژيناي جمينگ» را هم براي سال جديد ميلادي آماده نمايش مي‌كند كه خودش كارگردان آن هم است.