صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کابلیان در سوگ مرگ ظاهر هویدا

کابلیان در سوگ مرگ  ظاهر هویدا

در دومین روز مرگ ظاهر هویدا، صدای آهنگ های او در برخی نقاط شهر کابل طنین انداز بود. همچنان مرگ این هنرمند افغان در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، بازتاب گسترده داشت. یکی از باشندگان کابل، با شنیدن خبر مرگ ظاهر هویدا شبی را به یاد می آورد که ظاهر هویدا در جمعی از دوستان آواز خوانده بود.

او می گوید: «همکارم دوست ظاهر هویدا بود. شب رفت و هویدا را بعد از انجام کنسرت اش در هوتل سپنزر، به خانه آورد. او تا صبح برای ما آواز خواند».

شماری از باشندگان کابل، هویدا را از زمانی می شناسند که در جشن های استقلال آهنگ می خواند و جوانان با بسیار شوق و علاقه به آهنگ های او گوش می دادند. برخی از کست فروشی ها و سی دی فروشی های شهر که غالباً آهنگ های هندی را به نشر می رسانند، امروز آهنگ های هویدا را به گوش مردم می رسانند.

حیدر، شخص 50 ساله از علاقمندان آواز هویدا می باشد. او از روزهایی یاد می کند که این هنرمند افغان با آهنگ های دل نوازش زنگ را از دل کابلی ها می زدود. او می گوید: «با صدای بلند می گویم که هنرمندانی چون ظاهر هویدا، ساربان و احمد ظاهر با وجودی که هنرمندان زیادی آواز شان را می کشند (تقلید می کنند) اما هنوز نه تنها در افغانستان بلکه در جهان نتوانسته کسی مانند هویدا آواز بخواند».