صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«یک ببر» پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای هند شد

«یک ببر» پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای هند شد

«یک ببر» فیلم جدید سلمان خان - بازیگر مسلمان سینمای هند - در پایان چهارمین هفته نمایش عمومی خود، تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم کل تاریخ سینمای هند شد

این اکشن ماجراجویانه و خانوادگی با یک فروش 203 کروری توانست این لقب را از آن خود کند و فیلم «3 احمق» را به ردیف دوم براند.

تا قبل از این «3 احمق» با بازی عامرخان لقب پرفروش‌ترین فیلم کل تاریخ سینمای این کشور آسیایی را در اختیار خود داشت.

این کمدی انتقادی خانوادگی و اجتماعی، در طول مدت زمان کلی اکران عمومی خود در هند (حدود دو ماه و نیم)، موفق به فروش کلی 202 کروری شد.

اما «یک ببر» سلمان خان توانست در مدت زمان کمتری (حدود یک ماه) این رقم فروش را کسب کرده و مقام اول جدول کل گیشه نمایش سینمای هند را از آن خود کند.

فروش هفتگی این فیلم در حال حاضر به حدود 8 کرور رسیده و تحلیل‌گران اقتصادی سینما پیش‌بینی می‌کنند فروش کلی آن به حدود 250 تا 270 کرور برسد.

به همین دلیل است که آنه‌ا بسیار بعید می‌دانند در آینده دور یا نزدیک، فیلم سینمایی دیگری بتواند به رقابت با این فیلم برخیزد و لقب پرفروش‌ترین فیلم کل تاریخ سینمای هند را بگیرد.

رسانه‌های گروهی هند و منتقدان و تحلیل‌گران سینمایی این کشور آسیایی، موفقیت کلان «یک ببر» را پیروزی بزرگ هنرمندان مسلمان هند در جامعه سینمایی این کشور می‌دانند.تاران آدارش تحلیل‌گر معروف سینمای هند در این رابطه می‌گوید: «این یک افتخار برای مسلمانان هند است که فیلمی از یک بازیگر مسلمان، چنین لقبی را از آن خود می‌کند.

هنرمندان مسلمان بخش مهمی از سینمای هند و بالیوود را تشکیل می‌دهند و همه می‌دانند که بخش بسیار مهمی از موفقیت سینمای کشور، مرهون فعالیت‌ها و تلاش‌های آنان است.»

سلمان خان هم با انتشار بیانیه‌ای از هواداران خود و مسلمانان هند که حامی او و فیلم‌هایش بوده‌اند، تشکر ویژه‌ای کرد.

«یک ببر» هم‌زمان با تعطیلات عید فطر - که امسال با روز جشن استقلال هند هم همراه شد - به روی پرده سینماهای هند رفت و با یک افتتاحیه رکوردشکن و کلان 100 کروری، اکران عمومی خود را آغاز کرد.

در قصه فیلم، سلمان‌خان نقش یک مامور با تجربه و وظیفه‌شناس را بازی می‌کند که باید تحقیقاتی پیرامون دانشمندی انجام دهد که گفته می‌شود اطلاعات محرمانه را در اختیار کشورهای خارجی قرار می‌دهد.