صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۹ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

خالق «بادبادک باز» رمان جدیدش را منتشر می‌کند

خالق «بادبادک باز» رمان جدیدش را منتشر می‌کند

«خالد حسینی» نویسینده‌ی افغانی- آمریکایی رمان جدیدش را سال 2013 روانه‌ی بازار کتاب می‌کند. خالد حسینی نوسینده‌ی افغانی‌تبار رمان‌های معروف «بادبادک باز» و «هزار خورشید تابان»، سومین اثرش را ماه می سال آینده‌ی میلادی منتشر می‌کند. اثر جدید حسینی، روایت سفری در زمان و مکان خواهد بود.

انتشارات «ریورهد» که تحت نظر نشر «پنگوئن» فعالیت می‌کند، تاریخ انتشار «و کوه‌ها طنین می‌افکنند» را 21 می اعلام کرده است. این نویسنده و پزشک افغانی راجع به رمان جدیدش گفت: برای دستیابی به تم مرکزی داستانم در عمق خانواده غرق شدم. رمان‌های قبلی‌ام قصه‌های دلی پدر و مادر بودن را روایت می‌کردند.

رمان جدیدم داستان چند نسل یک خانواده است که حول و حوش روابط برادران و خواهران می‌چرخد و روشی را بیان می‌کند که برای دوست داشتن، ‌آسیب‌زدن، خیانت کردن، احترام گذاشتن و فداکاری‌کردن به کار می‌گیرند.

به گزارش آسوشتیدپرس، وی در ادامه افزود: از این که فرصت در میان گذاشتن این کتاب با خوانندگانم را دارم، بسیار خوشحالم.

رییس انتشارات «پنگوئن» پس از مطالعه‌ی رمان جدید حسینی، گفت: داستان کتاب او در اقصی نقاط دنیا اتفاق می‌افتد و تجربه و شخصیت‌های داستانش به تو این اجازه را می‌دهند با افرادی که بسیار متفاوت با تو زندگی می‌کنند، همزادپنداری کنی. او به معنای واقعی، انسان بودن را به تو نشان می‌دهد.

خالد حسینی 48 ساله یکی از معروفترین نویسندگان جهان است که دو رمان اولش بیش از 38 میلیون نسخه فروخت. کتاب «بادبادک باز» او که در سال 2003 به چاپ رسید در صدر فهرست پرفروش‌ترین‌های «نیویورک تایمز» قرار گرفت. هر دوی این داستان‌ها در وطن حسینی روایت شده بودند.