صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲ دلو ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

یک بازیگر زن جایگزین «برد پیت»شد

یک بازیگر زن جایگزین «برد پیت»شد

نقشي که براي برد پيت بازيگر آمريکايي در فيلم «مرد خاکستري» نوشته شده بود، بازنويسي مي‌شود تا شارليز ترون بازيگر زن هاليوود آن را بازي کند. نقشي که براي برد پيت بازيگر آمريکايي در فيلم «مرد خاکستري» نوشته شده بود، بازنويسي مي‌شود تا شارليز ترون بازيگر زن هاليوود آن را بازي کند.

دليل اين تصميم رسيدن به برابري جنسيتي و اعطاي نقش‌هاي بهتر به زنان در هاليوود عنوان شده‌است.

فيلمنامه‌ي «مرد خاکستري» را برادران روسو براساس نخستين کتاب از سري کتاب‌هاي «مرد خاکستري» اثر مارک گريني نوشته‌اند. در کارنامه‌ي کاري برادران روسو ساخت فيلم‌هاي ابرقهرماني شرکت مارول، مانند «کاپيتان آمريکا» ديده مي‌شود.

ايجاد برابري جنسيتي در نگارش فيلمنامه‌ها به زنان امکان بازي نقش‌هاي گيراتري را مي‌دهد. ساندرا بولاک که در فيلم «بحران برند ماست» نقش مدير يک کمپين سياسي را بازي کرده است، در جشنواره فيلم تورنتو گفت زنان براي اعتراض به تبعيض جنسيتي هاليوود بايد نقش‌هايي را بازي کنند که براي مردها نوشته شده است. نقش او در فيلم «بحران برند ماست» براي جرج کلوني نوشته شده بود.

در عين حال اعلام شده که شارليز ترون در دنباله فيلم «مکس ديوانه» به کارگرداني جرج ميلر بازي نمي‌کند.

امپراتور فيوريوسا نقشي بود که او در «مکس ديوانه : جاده خشم» بازي کرد. بسياري از منتقدان اين نقش را گامي روبه جلو در حوزه‌ي بازيگري زنان ارزيابي کرده‌ند.