صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۶

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کتابی که باعث کابوس دیدن «رولینگ» شد

کتابی که باعث کابوس دیدن «رولینگ» شد

«جي.کي. رولينگ» کتاب ترسناکي را با نام «شغل شيطان» روانه بازار مي‌کند. نويسنده معروف هفت‌گانه «هري پاتر» به زودي سومين جلد مجموعه رمان‌هاي جنايي‌اش را با عنوان «شغل شيطان» به چاپ مي‌رساند.

او که اين کتاب را «اثري واقعا ترسناک» خوانده، باز هم از نام مستعار‌ «رابرت گالبريث» استفاده کرده است. اين سومين قسمت از مجموعه جنايي است که رولينگ پس از «نواي فاخته» و «کرم ابريشم» با نام رابرت گالبريث به چاپ مي‌رساند.

او در جديدترين سخنانش گفته زمان نوشتن «شغل شيطان»، کابوس مي‌ديده و براي اولين‌بار در دوران نويسندگي‌اش خوابش آشفته ‌شده است.

بيشتر بخش‌هاي اين رمان از زاويه ديد يک قاتل زنجيره‌اي روايت مي‌شود و در آن به موضوعاتي چون اختلال‌هاي رواني‌، جنايت‌ و... پرداخته شده است. «شغل شيطان» به زودي روانه بازار مي‌شود اما هنوز به چاپ‌نرسيده‌، در صدر فهرست پيش‌فروش‌هاي سايت «آمازون» قرار گرفته است.

به گزارش تلگراف‌، رولينگ درباره کتاب جديدش گفت: طرح‌ريزي اين رمان ديوانه‌وار بود. اين بهترين کتابي است که تا حالا طرحش را ريخته‌ام.

زماني که مشخص شد نويسنده دو رمان «نواي فاخته» و «کرم ابريشم» کيست، حواشي بسياري به پا شد. فاش شدن راز رولينگ پس از انتشار «نواي فاخته»، فروش اين کتاب را به طرز چشم‌گيري افزايش داد تا جايي که اثر رولينگ در صدر جدول پرفروش‌ترين کتاب‌هاي ادبيات داستاني انگليس قرار گرفت. نکته جالب اين‌که «نواي فاخته» به قلم نويسند‌ه‌ گم‌نامي چون گالبريث به چندين ناشر عرضه شد و هيچ‌يک حاضر به چاپ آن نشدند، اما فروش آن تا جايي زياد شد که نام اين رمان در بالاترين رتبه‌ وب‌سايت «آمازون» قرار گرفت. به گفته‌ ناشر «نواي فاخته»،‌ در عرض سه هفته اول انتشار اين کتاب، فروش آن تنها 1500 جلد بود، اما پس از افشاي هويت اصلي نويسنده‌اش، اين رقم به 18 هزار نسخه رسيد.

«کرم ابريشم» دومين جلد اين مجموعه نيز در ماه جون سال 2014 روانه بازار شد و با استقبال قابل‌ توجهي روبه‌رو شد. اين رمان‌نويس ثروتمند و مشهور انگليسي در مصاحبه‌اي اظهار کرد: کتاب‌هايي که با نام گالبريث منتشر مي‌شوند، بيش از هفت جلد خواهند شد. اين مجموعه کاملا باز است. واقعا نوشتن اين کتاب‌ها را دوست دارم، بنابراين نمي‌دانم نقطه پايان آن در ذهنم کجاست.